شناسهٔ خبر: 45997978 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

مدیر اف‌بی‌آی:

حادثه یورش به کنگره آمریکا، هجومی تروریستی بوده است

مدیر اف‌بی‌آی امروز اعلام کرد: یورش تظاهرات کنندگان به کنگره، هجومی تروریستی قلمداد می شود که هواداران برتری سفیدپوستان آن را انجام دادند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، مدیر اف‌بی‌آی امروز سه شنبه اعلام کرد: یورش تظاهرات کنندگان به کنگره، هجومی تروریستی قلمداد می شود که هواداران برتری سفیدپوستان آن را انجام دادند.

«کریستوفر رای» (Christopher Wray) رئیس پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) عاملان حمله مرگبار ۶ ژانویه را  به تروریسم داخلی متهم کرد و وعده داد آنها را مورد بازخواست قرار دهد.

وی در سخنرانی امروز خود در مجلس سنای آمریکا گفت: حمله هوداران ترامپ به کنگره از نظر من تروریسم داخلی بود. این اقدام در آمریکا جایی ندارد و باعث تمسخر ما و قانون آمریکا خواهد شد.

این در حالیست که روزنامه آمریکایی واشنگتن پُست پیشتر اعلام کرده بود که مقامات فدرال آمریکا ۲ زن را به اتهام ارتباط با حوادث کنگره این کشور در ۶ ژانویه ۲۰۲۱ بازداشت کرده است.

به گزارش روزنامه آمریکایی واشنگتن پست، یکی از این افراد قصد داشت در جریان یورش ۶ ژانویه به نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا شلیک کند.

گزارش این روزنامه آمریکایی در این خصوص حاکیست: در روز ۱۲ ژانویه، اف‌بی‌آی ویدئویی از «دون بانکرافت» و «دیانا سانتوس اسمیت» در حال تَرک ساختمان کنگره پیدا کرد. پس از این ویدئو، مأموران پلیس توانستند این زنان را شناسایی و بازداشت کنند.

بنابر گزارش اف‌بی‌آی، «دون بانکرافت» در ویدئویی که برای فرزندانش ارسال کرده بود، گفته بود: ما به کپیتال هیل حمله کردیم … داخل شدیم، کار خود را انجام دادیم… ما به دنبال نانسی (پلوسی) بودیم تا به سَر او شلیک کنیم اما او را پیدا نکردیم.

این در حالیست که دومین محاکمه ترامپ به اتهام تشویق به حمله به کنگره این کشور در ششم ژانویه سال جاری میلادی (۱۷ دی ماه) نیز با کارشکنی جمهوریخواهان بدون موفقیت پایان یافت.

نظر شما