شناسهٔ خبر: 45884789 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسکانیوز | لینک خبر

۷۰۰ عنوان محتوای الکترونیکی دروس رشته­‌های علوم پزشکی تهیه شد

بیش از ۷۰۰ عنوان محتوای الکترونیکی از دروس رشته‌های گروه علوم پزشکی بر روی سامانه آرمان دانشگاه علوم پزشکی مجازی قرار گرفت.

صاحب‌خبر -

به گزارش باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران (ایسکانیوز)، دانشگاه علوم پزشکی مجازی در جدیدترین گزارش خود از سامانه آرمان «آموزش رایانه ای ملی انبوه و نوین» اعلام کرد بیش از ۷۰۰ عنوان محتوای الکترونیکی از دروس رشته‌های گروه علوم پزشکی با همکاری اعضای هیئت علمی همه دانشگاه­‌ها و دانشکده­‌های علوم پزشکی و دبیرخانه‌ های شورای آموزش تخصصی بر آرمان قرار گرفت.

یکی از رویکردهای نوین آموزش مجازی که در همه جهان به ویژه کشورهای پیشرفته مورد توجه خاص قرار گرفته موک‌­ها (MOOCs) هستند که دستیابی به عدالت آموزشی به معنی واقعی آن را محقق ساخته‌اند و توسط کنسرسیومی از دانشگاه‌ها و مراکز علمی معتبر ارائه می‌­شوند.

موک کشوری آرمان به عنوان اولین موک‌­های استاندارد کشور با همکاری کلیه دانشگاه­‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی مجازی طراحی و ارائه شده است. در حال حاضر دو نوع برنامه آموزشی در قالب آموزه و درس‌های دانشگاهی در آرمان ارائه می‌شوند.

بخش آموزه‌­های آرمان که شامل ارائه مباحث کوتاه است در حال حاضر نزدیک به ۳۰۰ عنوان بوده و به طور روزافزون در حال بارگذاری است.

با بروز پاندمی کووید ۱۹، بر اساس نیازسنجی انجام شده، تدوین محتوای کامل درس­ های دانشگاهی در دستور کار قرار گرفت، به طوری که در حال حاضر ۴۰ درس از دروس رشته­‌های گروه علوم پزشکی شامل بیش از ۷۰۰ عنوان محتوای الکترونیکی با همکاری اعضای هیئت علمی دانشگاه‌­ها و دانشکده­ های علوم پزشکی و با حفظ مالکیت معنوی تهیه کنندگان، بر روی این سامانه به صورت رایگان ارائه شد.

در این حرکت، هیئت‌های ممتحنه و ارزشیابی و همچنین برخی از دبیرخانه‌های شورای آموزش تخصصی در معاونت آموزشی وزارت بهداشت نیز فعالیت داشته‌اند.

انتهای پیام/

نظر شما