شناسهٔ خبر: 45883075 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: دانشجو | لینک خبر

در دانشگاه علوم پزشکی مجازی؛

۷۰۰ عنوان محتوای الکترونیکی دروس رشته‌های علوم پزشکی تهیه شد

بیش از ۷۰۰ عنوان محتوای الکترونیکی از دروس رشته‌های گروه علوم پزشکی بر روی سامانه آرمان دانشگاه علوم پزشکی مجازی قرار گرفت.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، دانشگاه علوم پزشکی مجازی در جدیدترین گزارش خود از سامانه آرمان «آموزش رایانه ای ملی انبوه و نوین» اعلام کرد بیش از ۷۰۰ عنوان محتوای الکترونیکی از دروس رشته‌های گروه علوم پزشکی با همکاری اعضای هیئت علمی همه دانشگاه­‌ها و دانشکده­‌های علوم پزشکی و دبیرخانه‌ های شورای آموزش تخصصی بر آرمان قرار گرفت.

یکی از رویکردهای نوین آموزش مجازی که در همه جهان به ویژه کشورهای پیشرفته مورد توجه خاص قرار گرفته موکس‌­ها (MOOCs) هستند که دستیابی به عدالت آموزشی به معنی واقعی آن را محقق ساخته‌‌اند و توسط کنسرسیومی از دانشگاه‌ ها و مراکز علمی معتبر ارائه می‌­شوند.

موکس کشوری آرمان به عنوان اولین موکس‌­های استاندارد کشور با همکاری کلیه دانشگاه­‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی مجازی طراحی و ارائه شده است. در حال حاضر دو نوع برنامه آموزشی در قالب آموزه و درس‌های دانشگاهی در آرمان ارائه می‌شوند.

بخش آموزه‌­های آرمان که شامل ارائه مباحث کوتاه است در حال حاضر نزدیک به ۳۰۰ عنوان بوده و به طور روزافزون در حال بارگذاری است.

با بروز پاندمی کووید ۱۹، بر اساس نیازسنجی انجام شده، تدوین محتوای کامل درس­ های دانشگاهی در دستور کار قرار گرفت، به طوری که در حال حاضر ۴۰ درس از دروس رشته­ های گروه علوم پزشکی شامل بیش از ۷۰۰ عنوان محتوای الکترونیکی با همکاری اعضای هیئت علمی دانشگاه‌­ها و دانشکده­ های علوم پزشکی و با حفظ مالکیت معنوی تهیه کنندگان، بر روی این سامانه به صورت رایگان ارائه شد.

در این حرکت، هیئت‌ های ممتحنه و ارزشیابی و همچنین برخی از دبیرخانه‌های شورای آموزش تخصصی در معاونت آموزشی وزارت بهداشت نیز فعالیت داشته‌اند.

نظر شما