شناسهٔ خبر: 45882933 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: همشهری آنلاین | لینک خبر

طعنه نایب‌رئیس مجلس به برخی وزرای دولت

نایب‌رئیس مجلس با اشاره به پیام‌های توئیتی برخی وزرا در حمایت از مردم و ارزانی گفت: دغدغه مجلس تحقق فرامین رهبری و ارزانی اجناس مورد نیاز مردم است؛ وزرا به جای توئیت کردن به کارکرد خودشان عنایت داشته باشند.

صاحب‌خبر -

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از تسنیم، علی نیکزاد، نایب‌رئیس مجلس، در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۶ اسفند) قوه مقننه و در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ گفت: دغدغه مجلس تحقق فرامین رهبری، ارزانی و رفاه و آسایش ملت است، بنابراین وزرایی که توئیت می‌زنند و از مردم و ارزانی دفاع می‌کنند، به کارکرد خودشان عنایت داشته باشند؛ لذا در شأن کسانی که ۷ سال در مسند وزارت بوده‌اند و هم‌اکنون از ارزانی و معیشت مردم دفاع می‌کنند، نیست؛ چراکه حرف غیرواقع می‌زنند.

نایب‌رئیس مجلس در ادامه پیرامون پیشنهادی که درباره ارائه اراضی رایگان برای ساخت خوابگاه متاهلان مطرح شده بود، به قانون برنامه ششم توسعه و احکام دائمی برنامه‌های توسعه‌ای اشاره کرد و افزود: بر اساس ماده ۱۰۰ قانون برنامه، به وزارت راه و شهرسازی و سازمان ملی زمین و مسکن اجازه داده شده نسبت به واگذاری اراضی دولتی با کاربری عمومی، آموزشی، فرهنگی و بهداشتی و ورزشی به سازمان‌های دولتی ذی‌ربط به قیمت تمام‌شده و به بخش خصوصی با قیمت کارشناسی روز اقدام شود.

وی ادامه داد: حداقل سالانه یک میلیون مسکن باید ساخته شود، ما ۶.۵ میلیون مستاجر در کشور داریم، ۳ میلیون نفر حاشیه‌نشین هستند و ۷۲ هزار هکتار بافت فرسوده داریم و واگذاری زمین رایگان امکان‌پذیر نیست، زیرا اراضی باید آماده‌سازی شوند و اگر زمینی واگذار شود و آبادسازی انجام نگیرد، چطور می‌توان نسبت به ساخت خوابگاه یا هر سازه دیگر اقدام کرد.

نیکزاد با تاکید بر اجرای فرمول کلی که در قانون پیش‌بینی شده است، گفت: اراضی با قیمت تمام‌شده باید به دستگاه‌های دولتی، و به صورت مزایده یا با قیمت کارشناسی به بخش خصوصی واگذار شود.

نایب‌رئیس مجلس یازدهم یادآور شد: در حال حاضر پرونده‌های بسیاری در سازمان بازرسی کل کشور یا ارگان‌های نظارتی و اطلاعاتی در مورد اراضی هست که در کلانشهرها واگذار شده‌اند و تغییر کاربری یافته‌اند؛ بنابراین اجرای برنامه ششم توسعه و احکام دائمی برنامه‌های دائمی توسعه‌ای ضروری است.

نظر شما