شناسهٔ خبر: 45879557 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

مجوز تولید ۲۰۰ هزار قطعه مرغ گوشتی در جنوب کرمان صادر شد

جیرفت - ایرنا - رئیس سازمان جهادکشاورزی جنوب استان کرمان از صدور مجوز جدید تولید ۲۰۰ هزار قطعه مرغ گوشتی در این منطقه خبر داد.

صاحب‌خبر -

سعید برخوری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا صدور مجوز تولید مرغ در جنوب کرمان را در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و رفع نیاز این منطقه عنوان کرد.

وی بر توسعه صنعت مرغداری در جنوب کرمان تاکید و تصریح کرد: با توجه به نیاز این منطقه از سال ۱۳۹۰ تاکنون تلاش بی وقفه ای در راستای تحقق این امر مهم صورت گرفته که نتیجه این تلاش ها تخصیص این میزان مرغ گوشتی جدید است. 

رئیس سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان، تولید سالانه گوشت مرغ این منطقه را ۲ هزار و ۵۰۰ و تخم مرغ را ۲ هزار تن اعلام کرد و گفت: با وجود تولید این میزان، بخشی زیادی از نیاز منطقه از خارج از استان تامین می شود.

وی به تنوع اقلیمی و شرایط آب و هوایی مناسب منطقه جنوب کرمان اشاره کرد و افزود: این منطقه از پتانسیل بسیار مناسبی در زمینه پرورش مرغ گوشتی و تخم گذار برخوردار است.

وی با بیان اینکه از سرمایه گذران بخش مرغ حمایت می کنیم، از رایزنی با بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در این بخش و راه اندازی زنجیره های تولید و تامین تسهیلات مورد نیاز در این خصوص به عنوان برنامه های در دست اقدام مدیریت طیور سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان نام برد.

برخوری؛ توسعه صنعت مرغداری جنوب کرمان تا رسیدن به مرحله تامین کامل نیاز گوشت مرغ و تخم مرغ را از اولویت برنامه های مهم بخش طیور سازمان جهاد کشاورزی جنوب اعلام کرد.

سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان، یک سوم پهناورترین استان کشور را با هفت شهرستان و جمعیت یک میلیون نفر تحت پوشش دارد.

سالانه پنج میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در هفت شهرستان جنوبی استان کرمان تولید می شود.

نظر شما