شناسهٔ خبر: 45879513 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

بارگیری در راه آهن اراک ۹ درصد افزایش یافت

اراک - ایرنا - مدیرکل راه‌آهن اراک گفت: میزان بارگیری در راه‌آهن این شهرستان از ابتدای سال جاری تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹ درصد افزایش یافت.

صاحب‌خبر -

«حمید گوگوچانی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۹۹۱ هزار و ۷۶۶ تن بار از ابتدای سال جاری تاکنون توسط راه‌آهن اراک بارگیری و به نقاط مختلف کشور حمل شد.

وی ادامه داد: میزان بار جابه جا شده توسط راه آهن اراک در مدت مشابه سال گذشته، ۹۱۰ هزار و ۶۱۶ تن بود.

مدیرکل راه‌آهن اراک خاطرنشان کرد: مازوت، گاز مایع، مواد شیمیایی و پتروشیمی از جمله مهمترین کالاهای جابه جا شده توسط راه‌آهن این شهرستان به نقاط مختلف کشور از جمله بندر شهید رجائی، ماهشهر، نکا و کشورهای آسیای میانه و ترکیه بوده‌ است.

گوگوچانی افزود: بار تخلیه شده در راه آهن اراک در این مدت ۲۴۲ هزار و ۶۱۵ تن و بار وارده چهار میلیون و ۶۲۸ هزار و ۸۲۱ تن بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب ۷۴ و هشت درصد افزایش یافته‌ است.

وی یاد آور شد: میزان بار صادره در این مدت پنج میلیون و ۳۷۷ هزار و ۹۷۲ تن بود که حجم این محموله‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت درصد افزایش یافته‌ است.

مدیرکل راه‌آهن اراک افزود: میزان بار مرز به مرز نیز، امسال چهار میلیون و ۳۸۶ هزار و ۲۰۶ تن بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت درصد افزایش یافته‌ است.

گوگوچانی گفت: تن کیلومتر مبدا و مقصد و تن کیلومتر مرز به مرز  اداره کل راه‌آهن اراک در ۱۱ ماه امسال نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۲۲ و ۲۱ درصد رشد داشته‌ است.
حوزه راه آهن اراک شامل ٥٥٨ کیلومتر خطوط ریلی در پنج استان قم، مرکزی، لرستان، همدان و کرمانشاه است که ۲۱ ایستگاه را تحت پوشش دارد.

نظر شما