شناسهٔ خبر: 45879365 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

گسترش سواد رسانه‌ای، عامل مهم ایستادگی مقابل هجوم دشمن

معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع گفت: با شناخت شیوه‌های دشمن در فضای مجازی و با گسترش سواد رسانه‌ای باید مقابل هجوم دشمن ایستاد و از تاثیر گذاری منفی بر افکار جوانان جلو گیری کرد. تغییر نام در شناسنامه شرایط قانونی خاص خود را دارد که متقاضیان با توجه به این شرایط می‌توانند برای تغییر اسم خود در شناسنامه اقدام کنند. کارشناسان وکیل‌آنلاین در این مورد توضیح داده‌اند.

صاحب‌خبر -
خبرگزاری میزان - بنا به اعلام روابط عمومی وزارت دفاع امیر سرتیپ سعید شعبانیان در آیین اختتامیه دومین جشنواره یاران ولایت، گفت: به رغم تمامی محدودیت‌های موجود شاهد اقدامات بسیار خوب و جهادی در سازمان عقیدتی و معاونت فرهنگی و روابط عمومی ودجا هستیم که جای قدردانی دارد.

معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع افزود: در اجرای طرح یاران ولایت بیش از ۱۶ هزار نفر در رشته‌های مختلف فرهنگی و هنری با هم به رقابت پرداختند که این آمار تعداد شرکت کنندگان، رکوردی بی نظیر در این شرایط ویژه (کرونا) است.

شعبانیان با اشاره به محدودیت‌های کرونایی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تصریح کرد: در این ارتباط تهیه و توزیع بسته‌های فرهنگی، توسعه مشاوره فردی و ارتباطات تلفنی، اجرای برنامه‌های متنوع در کانال‌های مختلف با تولید محتوا برای فضای مجازی، برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف متناسب با سن و جنسیت دانش آموزان عزیز از دیگر اقدامات فرهنگی و اجتماعی این طرح بوده که به نحو شایسته‌ای به انجام رسید.

وی ادامه داد: این طرح در اجرای فرامین مقام معظم ولایت و فرماندهی معزز کل قوا در سه حوزه تحصیل و علم آموزی با هدف ارتقاء سطح علمی و تخصصی فرزندان، تهذیب و خودسازی و توجه به معنویت با هدف تلاش در جهت تقویت بنیان‌های اعتقادی و افزایش آمادگی جسمی و روحی و تفریح که نیاز جوانان و هدف اصلی این طرح است به اجرا در آمد.

معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع تأکید کرد: امروزه در عصر انفجار اطلاعات هستیم و بسیاری از دانش‌ها و آموزه‌ها را نیاز داریم که در اختیار جوانان ما قرار گیرد.

 شعبانیان با اشاره به بیانات مقام معظم ولایت در خصوص فضای مجازی، اضافه کرد: فضای مجازی همان فضای واقعی جامعه است، زیرا فضای مجازی یک شمشیر و تیغ و دو لبه به شمار می‌رود که باید مراقب آن بود، گرچه فضای مجازی دارای قابلیت‌های خوبی هم می‌تواند باشد، اما در حال حاضر متاسفانه به ابزاری جهت برنامه‌های دشمن در زمینه بی هویت کردن جوانان ما تبدیل شده است از این رو لازم است که ما نسبت به این هدف دشمن هوشیار باشیم و بدانیم که چگونه می‌توان از خطرات و آسیب‌های فضای مجازی از این حیث مصون ماند.

 شعبانیان ادامه داد: دشمن در فضای مجازی مشکلات کوچک را بزرگ و موفقیت‌ها را کوچک جلوه می‌دهد. با شناخت شیوه‌های دشمن در فضای مجازی و با گسترش سواد رسانه‌ای باید مقابل هجوم دشمن ایستاد و از تاثیر گذاری منفی بر افکار جوانان جلو گیری کرد.

معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع تصریح کرد: دشمنان ما تمام هجمه خود را به کار بسته‌اند که انقلاب اسلامی و تأثیر آن در جهان را محدود کنند و در این راستا با سرمایه‌گذاری گسترده بر روی شبکه‌های ماهواره‌ای و اینترنت و فضای مجازی تلاش دارند با تسخیر اذهان اجتماع به اهداف خود دست یابند، آنچه مهم است این که ما باید بتوانیم هویت دینی جوانان را تقویت کرده و معیار‌ها و ارزش‌ها را به آن‌ها عرضه کنیم.

وی اظهار داشت: در فضای مجازی نیاز به تولید محتوای بیشتر و حضور پررنگ‌تر را داریم که انشالله با توجه به برنامه‌های سازمان عقیدتی سیاسی و معاونت فرهنگی و روابط عمومی در این عرصه موفق خواهیم بود.
 

نظر شما