شناسهٔ خبر: 45879360 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: همشهری آنلاین | لینک خبر

ادامه جمع‌آوری لاشه پرندگان در تالاب میانکاله

مجموع تلفات پرندگان مهاجر جمع‌آوری شده در تالاب میانکاله و خلیج گرگان طی ۲۶ روز گذشته به عدد ۱۴ هزار و ۴۴۷ قطعه رسیده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، روزهای غم‌انگیز در میانکاله در حالی سپری می‌شود که کماکان ماموران محیط زیست درحال پایش، جمع‌آوری و دفن بهداشتی لاشه‌های پرندگان هستند.

هوای این روزهای میانکاله خاکستری است و صدایی از این طبیعت شنیده نمی‌شود و کماکان تلاش محیط بانان برای جمع‌آوری و دفن بهداشتی لاشه‌های پرندگان هستند.

براساس اطلاعیه شماره ۲۴ درباره تلفات غیرعادی پرندگان مهاجر آبزی در تالاب بین المللی میانکاله و خلیج گرگان، عملیات پایش و جمع‌آوری لاشه پرندگان مهاجر آبزی روز سه‌شنبه پنجم اسفند ماه ۹۹ نیز با اعزام اکیپ‌های از محیط‌بانان و کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست بهشهر، گلوگاه و اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران انجام شد که ۷۴۸ قطعه پرنده مهاجر آبزی از گونه‌های چنگر معمولی، فلامینگو، مرغابی و کاکایی تلف شده، از سطح خلیج و ساحل جمع‌آوری و دفن بهداشتی شدند.

عملیات پایش و جمع‌آوری لاشه‌ها توسط چندین گروه توسط قایق، تراکتور، تراکسور، موتور سیکلت و به ‌صورت پیاده در ضلع شرقی و جنوبی تالاب و خلیج انجام شد.

همچنین در عملیات پایش و جمع‌آوری لاشه پرندگان تلف شده امروز ششم اسفند ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان بندرگز حضور دارند.

نظر شما