شناسهٔ خبر: 45877589 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: سرپوش | لینک خبر

تحقیقات و پژوهش های پزشکی

شناسایی یک داروی جدید با قابلیت درمان کرونا

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که یک داروی قلب مورد تائید اداره نظارت بر دارو و غذای آمریکا تأثير قابل توجهی در تداخل ورود ویروس کرونا به سلول انسانی میزبان دارد.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه روی خط رسانه های برنا به نقل از پایگاه اینترنتی مدیکال اکسپرس، داروی« بپریدیل» که با نام تجاری« واسکور» شناخته می شود در حال حاضر توسط سازمان غذا و داروی آمریکا( FDA) برای درمان آنژین قلبی تأیید شده است.

پروفسور« ونش ری لو» از دانشگاه« ای اند ام»( A& M) تگزاس خاطرنشان کرد:در حال حاضر فقط یک دارو به نام« رمدسیویر» برای درمان کرونا در دسترس است و این دارو تأثير کمی بر بهبود حال بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ دارد. ویروس امکان دارد به راحتی از دست این دارو فرار کند بدین ترتیب یافتن داروهای جایگزین برای درمان کرونا ضروری است.

او گفت:پژوهشگران ما بیش از ۳۰ داروی مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا و سازمان دارویی اروپا را بررسی کردند تا توانایی آنها در جلوگیری از ورود SARS- CoV- ۲ به سلول های انسانی را ارزیابی کنند. این مطالعه نشان داد که داروی بپریدیل بيش ترین پتانسیل را برای درمان کووید- ۱۹ دارد.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا (corona) موسوم به« کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر ۲۰۱۹ میلادی( ۲۴ آذر ۱۳۹۸) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد.

ابتدا از این بیماری بعنوان ذات الریه نام برده شد ولی کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ میلادی( ۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

تدروس آدهانوم مدیر کل سازمان جهانی بهداشت روز چهارشنبه ۲۱ اسفندماه ۹۸ در کنفرانسی تاکید کرد که ارزیابی های این سازمان ویروس کرونا را« همه گیر جهانی» شناسایی و اعلام می کند.

مشروح این مطالعه در مجله PNAS منتشر شده است.

نظر شما