شناسهٔ خبر: 45855367 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: دانشجو | لینک خبر

پیوستن ۲۵۶ روستا به شبکه آب سالم

طرح‌های آب‌رسانی به ۲۵۶ روستا در ۹ استان کشور با سرمایه‌گذاری ۳۳۹ میلیارد تومان، امروز (سه‌شنبه) در قالب چهل و دومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران افتتاح شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، در هفته چهل و دوم پویش هر هفته #الف ب-ایران، «رضا اردکانیان» وزیر نیرو، امروز ۲۵۶ طرح آب‌رسانی روستایی را در ۹ استان آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی، اردبیل، هرمزگان، چهارمحال و بختیاری، یزد، ایلام، فارس و قزوین از طریق ویدئو کنفرانس به بهره‌برداری رساند.

این طرح‌ها با اجرای ۴۴۲ کیلومتر خط انتقال، ۶۰۵ کیلومتر اصلاح و توسعه شبکه، ۲۰ هزار و ۷۰ مترمکعب مخازن ذخیره و با سرمایه‌گذاری ۳۳۹.۸ میلیارد تومان، جمعیتی بیش از ۱۷۲ هزار و ۲۰۶ نفر از هم‌وطنان روستایی را تحت پوشش آب سالم و پایدار قرار می‌دهد.

دومین مرحله افتتاح طرح‌های مهم صنعت آب و برق در قالب پویش هر هفته#الف_ب_ایران فعالیت خود را از فروردین‌ماه امسال آغاز کرد.

این مرحله از پویش، بهره‌برداری از طرح‌های مهم صنعت آب و برق را برای سراسر کشورمان در شرایط سخت تحریمی به همراه داشت و نشان داد با وجود شرایط سخت تحمیل شده به کشور، قطار سازندگی دولت «تدبیر و امید» زمین‌گیر نشده و همچنان با قوت رو به جلو در حرکت است.

وزیر نیرو در زمان راه‌اندازی این پویش به مردم قول داده بود تا پایان سال، هر هفته از پروژه‌های مهم صنعت آب و برق در سراسر کشور رونمایی کند.

در قالب پویش هر هفته#الف_ب_ایران مقرر است از ۲۵۰ پروژه مهم صنعت آب و برق در سراسر کشور با سرمایه‌گذاری ۵۰ هزار میلیارد تومان بهره‌برداری شود.


نظر شما