شناسهٔ خبر: 4571584 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: برنا | لینک خبر

استخدام 38 هزار جوان در سال 94

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور گفت: دولت باید تورم را تک‌رقمی کند و این ایده‌آل‌ترین هدف دولت است.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا،  محمدباقر نوبخت با بیان اینکه تورم در کشور هنوز بالاست و فقط از رشد منفی اقتصاد تا حدودی کاسته شده است، تصریح کرد: دولت توانسته نسبت به سال‌های گذشته، تورم را کنترل کند و از رشد آن بکاهد.

وی با تاکید بر اینکه این روند کاهش تورم ادامه خواهد داشت، افزود: در حال حاضر تورم حدود 15 درصد است.

سخنگوی دولت ادامه داد: دولت در مهار تورم نقطه به نقطه، سالیانه و ماهانه نسبت به سال و ماه مشابه کنترل مناسبی داشته اما باید تورم را تک‌رقمی کند واین ایده‌آل‌ترین هدف دولت است.

نوبخت با یادآوری اینکه تلاش ریاست جمهوری و دولت، مهار تورم و رونق‌بخشی به تولید است، اظهار کرد: باید منابع مالی به سمت و سوی تولید سوق پیدا کند و میزان عرضه از تقاضا بیشتر باشد تا کشور از تورم ساختاری نجات یابد.

وی با تاکید بر اینکه دولت قصد ندارد از بانک‌ها استقراض کند، خاطرنشان کرد: این‌گونه استقراض‌ها خود زمینه‌ساز تورم و رشد نقدینگی می‌شود و چنین سیاستی در برنامه‌های کلان و کوتاه‌مدت دولت جایی ندارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی که شامگاه پنجشنبه در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری سخن می‌گفت، در بخش دیگری از اظهارات خود با بیان اینکه سیاست دولت در استخدام، کم‌کردن حجم دولت است، تصریح کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده و با تامین بودجه لازم، بیش از 38 هزار تن از جوانان کشور به استخدام در می‌آیند.

وی ادامه داد: برای افرادی که در گذشته، امتحان و آزمون داده بودند اما بودجه لازم برای به‌کارگیری آنان تامین نشده بود، در بودجه سال آینده تامین اعتبار شده و ادارات و استانداری‌ها می‌توانند از هم‌اکنون تشریفات لازم برای استخدام را انجام دهند.

معاون رئیس‌جمهور همچنین با تاکید بر اینکه دولت سعی دارد در اصلاح حامل‌های انرژی کمترین فشار را بر مردم وارد کند، اظهار کرد: در صورتی که منافع اقتصاد کلان کشور بر ضرورت اصلاح قیمت حامل‌های انرژی باشد، باید این اقدام را عملی کرد اما این اصلاحات با شیبی ملایم عملیاتی می‌شود.

نظر شما