شناسهٔ خبر: 45292740 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

پلیس نقش آرامش بخشی در حوادث مختلف دارد

تبریز- ایرنا- فرمانده نیروی انتظامی آذربایجان شرقی گفت: پلیس در حوادث و رویدادهای مختلف به خصوص در حوادث طبیعی و غیرمترقبه نقش مهم آرامش بخشی دارد.

صاحب‌خبر -

 سردار حسین عبدی روز یکشنبه در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری با جمعیت هلال احمر استان با اشاره به ماموریت‌های مختلف نیروی انتظامی، اظهار داشت: تعدد ماموریت‌هایی که توسط نیروی انتظامی انجام می شود، کم نظیر است و این نیروی مردمی در تمامی حوادث طبیعی و غیرطبیعی حضور فعال دارد.

وی با بیان اینکه دستگاه‌های امدادی مانند جمعیت هلال احمر، اورژانس و نیروی انتظامی وقتی باهم هماهنگ شوند، برکت بیشتری عاید جامعه می‌شود، افزود: تجربه زلزله سال گذشته سراب و میانه پشتوانه محکمی برای نیروهای امدادرسان است و نیروی انتظامی در این حادثه در کمتر از ۱۲ دقیقه در محل حادثه حاضر شد و نسبت به تامین امنیت مناطق زلزله زده اقدام کرد.

عبدی ادامه داد: مردم و حادثه دیدگان در زمان حوادث با ۱۱۰ تماس گرفته و اطلاع رسانی می کنند و ۱۱۰ نیز موضوع را به دستگاههای مربوطه مانند جمعیت هلال احمر و اورژانس  خبر می دهد و نیروهای انتظامی در زمان وقوع حوادث در برگرداندن آرامش به مناطق حادثه دیده سهم به سزایی داشته و مجموعه هلال احمر، بسیج و نیروی انتظامی در کنار همدیگر در امدادرسانی به حادثه دیدگان نقش مهمی ایفا می کنند.

وی اضافه کرد: نیروی انتظامی و جمعیت هلال احمر روزانه در برنامه‌های مشترکی با همدیگر همکاری دارند که انعقاد تفاهم نامه ها در ساماندهی این همکاری ها نقش به سزایی دارد، چون ظرفیت‌های نیروی انتظامی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی می تواند برای هلال احمر نیز کارگشا باشد.

عبدی گفت: تعداد قابل توجهی از پرونده های اختلافات خانوادگی وجود دارد که ۷۰ درصد آنها با ورود اقناعی کارشناسان نیروی انتظامی منجر به سازش شده است.

وی انعقاد تفاهم نامه ها را در راستای افزایش تعامل و نظامند کردن همکاری ها بسیار موثر دانست و گفت:  آذربایجان شرقی یک استان حادثه خیز است و در حوادث دستگاه‌های مختلفی پای کار می‌آیند که این تفاهم‌نامه ها در جهت تسهیل ارتباط بین دستگاهی خیلی موثر خواهد بود.

به گزارش ایرنا، مدیر عامل جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی نیز در این مراسم، گفت: جمعیت هلال احمر با نیروی انتظامی همکاری های گسترده ای دارد و در حوادث جاده ای پای ثابت عملیات ها، پلیس و جمعیت هلال احمر و اورژانس می باشند.

حمید حسین پور ادامه داد: جمعیت هلال احمر و نیروی انتظامی در کارگروه های متعددی  همکاری و تعامل دارند که نشان دهنده درهم تنیدگی وظایف ذاتی این دو مجموعه و اشتراکات فراوان بین فعالیت هایشان می باشد.

وی ساخت مجتمع های امدادی چند منظوره را در هم افزایی ادارات و همگرایی آنها موثر دانست و افزود: برای هم افزایی بیشتر در حوادث جاده‌ای و حوادث کوهستان و سایر حوادث با هماهنگی مدیریت بحران استانداری مجتمع امدادی چند منظوره در محور ورزقان به خواجه احداث خواهد شد که در آن دستگاه‌های مختلف امدادرسان از جمله نیروی انتظامی، جمعیت هلال احمر و آتش‌نشانی و اورژانس مستقر می شوند.

حسین پور اظهار کرد: نیروی انتظامی همواره در انجام ماموریت‌های امدادی در کنار جمعیت هلال احمر بوده است و این حضور در هر مکان و  محلی پیام آور امنیت و آرامش است.

نظر شما