شناسهٔ خبر: 45292663 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: شبکه‌خبر | لینک خبر

نیرو‌های آمریکایی باید از عراق خارج شوند

رئیس سازمان بسیج مردمی عراق گفت ما در عراق از خود دفاع می‌کنیم و ما خواستار خروج نیرو‌های آمریکایی از عراق هستیم.

صاحب‌خبر -
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
فالح الفیاض رئیس سازمان بسیج مردمی عراق در دانشگاه المستنصریه بغداد همچنین با اشاره به شخصیت سردار سلیمانی گفت از همه می‌خواهم با شخصیت حاج قاسم سلیمانی آشنا شوند و از منابع مستقل در این زمینه استفاده کنند.
وی افزود: او از روز اول به ما کمک کرد و افتخار می‌کنیم که از او یاد می‌کنیم. او انسانی آزاده و شجاع بود و دیدگاه خود را درباره دوست و دشمن با صراحت بیان می‌کرد. کسی که دست به جنایت فرودگاه زد گمان می‌کرد که ابومهدی المهندس را می‌کشد، اما امروز ابومهدی در میان ما و زنده است به ویژه زمانی که جوانان و دانشجویان از او یاد می‌کنند.
فیاض گفت: بسیج مردمی در همه صحنه‌ها حضور دارد مگر آن صحنه صحنه دنیوی و تقسیم پست‌ها و مناصب باشد.
دیروز هم گروهی از نیرو‌های بسیج مردمی در صلاح الدین برای دفاع از عراق به شهادت رسیدند. آن‌ها هدف طایفه‌ای نداشتند. آن‌ها به شهادت رسیدند تا بار دیگر حادثه‌ای مثل میدان الطیران رخ ندهد. بسیج مردمی متعلق به همه عراقی هاست و در آن از همه اقشار و طایفه‌ها حضور دارند. هر خطی که شهدا به ما نشان دهند خط صحیح است و باید به آن احترام بگذاریم.
وی گفت: دولت جدید آمریکا و کنگره آمریکا امروز از تروریسم داخلی سخن می‌گویند. تروریسمی که رئیس جمهور آمریکا (ترامپ در زمان ریاست جمهوری خود) آن را برنامه ریزی کرده بود. اما چرا آن‌ها از تروریسمی که همین فرد در خارج از آمریکا رقم زد سخن نمی‌گویند؟ او فرماندهان پیروزی را ترور کرد و دست به محاصره ملت‌ها زد. ترامپ فقط به تروریسم داخلی نپرداخت بلکه او در سطح بین الملل اقدام تروریستی انجام داد.
ما در عراق از خود دفاع می‌کنیم. ملت عراق بیدار است. آیا ما باید کسی را که دست به اقدام غیرانسانی و اهانت آمیز می‌زند به عنوان مهمان بپذیریم؟ ما خواستار خروج نیرو‌های آمریکایی از عراق هستیم. ما جنگ طلب نیستیم، اما از کرامت خود دفاع می‌کنیم.

نظر شما