شناسهٔ خبر: 45291009 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: سرپوش | لینک خبر

امنیتی و دفاعی

توقیف نفتکش ایرانی در آب های ساحلی اندونزی

این اقدام پس از آن صورت می گیرد که سفر هفته گذشته معاون وزیر خارجه کره جنوبی به منظور مذاکره با مقامات ایرانی برای آزاد کردن نفتکش کره ای توقیف شده از سوی ایران، بدون نتیجه بود.

صاحب‌خبر -

گارد ساحلی اندونزی از توقیف یک نفتکش ایرانی در آب ساحلی این کشور خبر داد.

گارد ساحلی اندونزی امروز (یکشنبه) از توقیف یک‌ نفتکش ایرانی (MT Horse) و یک‌ نفتکش پانامایی (MT Frea ) به دلیل ایجاد آلودگی زیست محیطی و خاموشی ردیاب، خبر داده است.

گفته شده نفتکش ایرانی از ونزوئلا بارگیری کرده بود اما مبدا خود را بندر "فجیره" امارات متحده عربی ثبت کرده است.

گشت آژانس امنیت دریانوردی اندونزی اعلام کرده است که سامانه‌های ناوبری و راداری این دو نفتکش خاموش بوده و به طور اتفاقی آنها را ردیابی کرده است.

هنوز جزییات بیشتری از این خبر اعلام نشده است.

این اقدام پس از آن صورت می گیرد که سفر هفته گذشته معاون وزیر خارجه کره جنوبی به منظور مذاکره با مقامات ایرانی برای آزاد کردن نفتکش کره ای توقیف شده از سوی ایران، بدون نتیجه بود.

تکمیلی:/

انتقال غیرقانونی نفت، دلیل توقیف دو نفتکش 

رسانه‌های اندونزی از توقیف دو نفتکش در آب‌های اندونزی خبر داده‌اند و ظاهرا یکی از این نفتکش‌ها ایرانی است.


مقامات اندونزی گفته‌اند که دلیل توقیف این دو نفتکش انتقال غیر قانونی نفت بین آنها بوده است.


نام نفتکش ایرانی هورس و نام نفتکش پانامایی فری است.


گشت آژانس امنیت دریانوردی اندونزی اعلام کرده است که سامانه های ناوبری و راداری این دو نفتکش خاموش بوده و به طور اتفاقی آنها را ردیابی کرده است.

"ویسنو پرامادیتا" سخنگوی آژانس امنیت دریایی اندونزی درباره توقیف دونفتکش ایرانی و پانامایی در آب های ساحلی این کشور گفت:" این ۲ نفتکش  در آبهای استان "کالیمانتان غربی" اندونزی توقیف شده اند.

او افزود: "این نفتکش ها به دلیل انواع تخلفات از جمله عدم نمایش پرچم های ملی ، خاموش کردن سیستم های شناسایی ، لنگر انداختن غیرقانونی و همچنین انتقال غیرقانونی محموله شان بین کشتی ها و ریختن محموله به دریا و ایجاد آلودگی توقیف شده اند.

این مقام اندونزیایی افزود که گارد ساحلی اندونزی در حال اسکورت دو نفتکش به جزیره "باتام" در مجمع الجزائر "ریائو" اندونزی برای انجام تحقیقات بیشتر است.

نظر شما