شناسهٔ خبر: 45277562 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست:

هر هزار هکتار به یک محیط بان نیاز دارد

سرهنگ محبت خانی گفت: بر اساس استاندارد‌های جهانی هر هزار هکتار در مناطق تحت حفاظت نیاز به یک محیط بان دارد و ما از این استاندارد بسیار عقب هستیم.

صاحب‌خبر -

جمشید محبت خانی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره مشکلات پیش روی محیط بانان ایران اظهار کرد: بر اساس استاندارد‌های جهانی هر هزار هکتار یک محیط بان نیاز دارد و ما از این استاندارد بسیار عقب هستیم مقایسه تعداد نیرو‌ها و مساحت مورد حفاظت ما با استاندارد جهانی نشان می‌دهد در کشور ما هر محیط بان کار ۱۲ محیط بان را انجام می‌دهد.

او افزود: یعنی بر اساس این استاندارد ما برای هر ۱۲ هکتار در کشور یک محیط بان داریم، انتظار است بتوانیم با افزایش استخدام سالیانه وضعیت را بهتر کنیم.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گفت: تجهیزات اولیه کار محیط بانان و سپس حقوق آن‌ها با مشکلاتی روبروست و شکاف گسترده‌ای در این موارد حاکم است.

سرهنگ محبت خانی تصریح کرد: سازمان محیط زیست با رایزنی‌هایی که با سازمان اداری و استخدامی کرده است مقرر شده که در ده سال متوالی بتوانیم سالانه حدود ۲۴۰ نفر محیط بان استخدام کنیم به این ترتیب در ۱۰ سال حدود ۲۵۰۰ ورودی جدید خواهیم داشت و تعدادی هم بازنشسته خواهند شد.

او تشریح کرد: البته باز هم انتظار می‌رود که با بهبودی در این زمینه بتوانیم حداقل سالانه ۵۰۰ نفر را استخدام کنیم تا به حدود ۸ هزار نیروی محیط‌بان دست یابیم.

بیشتر بخوانید

انتهای پیام/

نظر شما