شناسهٔ خبر: 45274348 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: برنا | لینک خبر

استاندار خوزستان تاکید کرد:

لزوم مداخله سریع فرمانداران برای جلوگیری از افزایش آمار کرونا /کوتاهی در اجرای طرح شهید سلیمانی به هر بهانه ای پذیرفته نیست

استاندار خوزستان با اشاره به افزایش موارد کرونا در برخی شهرستان ها، بر لزوم مداخله سریع فرمانداران این شهرستان‌ها تاکید کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، غلامرضا شریعتی امروز شنبه چهارم بهمن ماه جاری در چهل و ششمین نشست ستاد استانی مقابله با کرونا استان خوزستان که در استانداری برگزار شد، با بیان اینکه تنها یک شهرستان استان در نقشه آبی کرونا قرار ندارد، اظهار کرد: در حال حاضر استان خوزستان در وضعیت آبی قرار دارد و روند بیماری در برخی شهرستان ها کاهشی و برخی شهرستان ها افزایشی است.

او گفت: در شهرستان های آبادان، شوش، دشت آزادگان، دزفول، اندیکا، آغاجاری، مسجدسلیمان، رامشیر، شادگان، هندیجان، بهبهان و هویزه روند بیماری نسبت به هفته قبل افزایش یافته است که باید فرمانداران سریعا مداخله کنند زیرا ممکن است در هفته های آتی موارد فوتی این شهرستان ها افزایش یابد لذا سریعا باید چرخه انتقال در این شهرستان ها قطع و رعایت پروتکل ها افزایش یابد.

استاندار خوزستان با اشاره به اینکه بر اساس مصوبه های ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا در زمینه رفع محدودیت ها تصمیم گیری می شود، تاکید کرد: تصمیم گیری سر خود در این زمینه شاید منافع محلی داشته باشد اما به هرج و مرج و بی نظمی منجر می شود، بنابراین ملاک تصمیم گیری، ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا است.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به کاهش فاصله گذاری اجتماعی در مراکز عمومی، بیان کرد: یکی از ابزارهای مهم و موثر در کنترل انتشار ویروس کرونا، رعایت فاصله گذاری اجتماعی است که در مراکز عمومی باید به این موضوع توجه بیشتر و نظارت تشدید شود. کاهش فاصله گذاری اجتماعی پیام خوبی برای مدیریت بیماری ندارد.

او اضافه کرد: وجود تهویه مطبوع در مراکز عمومی به ویژه در مراکز تهیه و توزیع غذا، یک ضرورت است که باید مسوولان بهداشت به این مهم به عنوان یک اولویت نظارتی بیشتر توجه کنند.

شریعتی افزود: همچنین در برخی شهرستان ها، میزان رعایت اکثر شاخص های تعریف شده توسط معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز در حد انتظار نبوده است که باید لیست این شهرستان ها تهیه و برای اعلام خطر، به فرمانداران اخطار داده شود.

رییس ستاد استانی مقابله با کرونا ویروس خوزستان با بیان اینکه رها کردن یا بی توجهی نسبت به رعایت دستورالعمل های بهداشتی در بیماری های عفونی، شوخی بردار نیست و ممکن است ناگهان با انفجار بیماری مواجه شویم، تاکید کرد: فرمانداران این شهرستان ها باید سریع علت پایین بودن میزان رعایت شاخص ها را بررسی و نسبت به جبران آن اقدام کنند.

استاندار خوزستان گفت: حفظ شرایط به دست آمده کمتر از به دست آوردن شرایط اهمیت ندارد. بنابراین باید همه به حفظ و حتی بهبود شرایط توجه کنند و غفلت از هیچ کسی پذیرفته نیست.

رییس شورای سلامت استان خوزستان بیان کرد: همچنین دستگاه های پشتیبان در اجرای طرح شهید سلیمانی تا پایان اجرای این طرح باید به وظایف خود عمل کنند و کوتاهی در این زمینه به هر بهانه ای پذیرفته نیست.

استاندار خوزستان در پایان افزود: برگزاری جلسه ها به صورت ویدیو کنفرانسی نیز ممکن است موجب شود فرمانداران در جلسه حاضر نشوند، در نتیجه ممکن است باعث کم‌توجهی شود و شرایط به نحو دیگری رقم بخورد بنابراین باید با رعایت دستورالعمل های بهداشتی، فرمانداران در جلسه ها حضور یابند.

 

بیشتر بخوانید:

نظر شما