شناسهٔ خبر: 45244590 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

عضو هیات عامل بانک مسکن خبر داد:

واریز ۵۶۰۰ میلیارد تومانی وجه برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن

علمداری از واریز پنج هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان وجوه اولیه متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن برای اجرای این طرح خبر داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،محمدحسن علمداری عضو هیات عامل بانک مسکن به آخرین وضعیت واریز وجه به حساب طرح اقدام ملی مسکن اشاره کرد و گفت: تاکنون ۱۹۲ هزار و ۳۸۷ نفر در طرح اقدام ملی مسکن افتتاح حساب کردند که از این تعداد ۱۳۳ هزار و ۶۲۸ نفر، وجوه اولیه خود را به حساب خود برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن واریز کرده‌اند.

وی از واریز نشدن وجه از سوی ۵۸ هزار و ۷۵۹ متقاضی خبر داد و افزود: مبلغ واریز شده از سوی ۱۳۳ هزار و ۶۲۸ متقاضی، پنج هزار و ۶۰۰ میلیاردتومان است.

علمداری ادامه داد: از پنج هزار و ۶۰۰ میلیارد تومانی که از سوی متقاضیان برای طرح اقدام ملی مسکن واریز شده است، تاکنون بیش از ۳۹۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برداشت شده و پنج هزار و ۲۰۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان نیز باقیمانده است که به مرور برای اجرای پروژه‌ها هزینه خواهد شد.

بیشتر بخوانید

عضو هیات عامل بانک مسکن تعداد پروژه‌های معرفی شده برای دریافت تسهیلات بانکی را ۳۵۲ پروژه در قالب ۲۶ هزار و ۹۱۲ واحد برشمرد و توضیح داد: از تعداد ۲۶ هزار و ۹۱۲ واحد معرفی شده به بانک برای دریافت تسهیلات، تاکنون ۷۶ پروژه به تعداد چهار هزار و ۱۱ واحد به دفترخانه ارسال شده است و تعداد ۴۸ پروژه به تعداد ۴ هزار و ۱۲۳ واحد تسهیلات دریافت کرده‌اند.

به گزارش ایرنا، در طرح مسکن ملی ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در برنامه است که از این میزان، ۲۰۰ هزار واحد در شهر‌های جدید، ۱۰۰ هزار واحد توسط بنیاد مسکن در شهر‌های کوچک و ۱۰۰ هزار واحد در قالب بازآفرینی در بافت‌های فرسوده عملیاتی و اجرایی می‌شود.
انتهای پیام/

نظر شما