شناسهٔ خبر: 45244195 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: سرپوش | لینک خبر

طبیعت و محیط زیست

محققان از چهره عجیب موش رو به انقراض، شگفت زده شدند!

انتشار تصویر گونه عجیبی از موش های رو به انقراض که در سال ۲۰۱۸ کشف شده بود، در فضای مجازی خبرساز شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش باشگاه خبرنگاران، در سال ۲۰۱۸ کارشناسان بومی، مأموریتی اکتشافی را در گینه غربی آغاز کردند. آنها به سرعت متوجه شدند که یک گونه موش در معرض خطر در این مکان زندگی می کند، ولی بعداز دیدن چهره عجیب این حیوان شگفت زده شدند. چندی پیش نیز یکی از تله ها موش عجیبی را به دام انداخت که باعث وحشت محققان شد.

این موش تازه کشف شده دارای خز نارنجی بوده و از بال هایی طوسی استفاده می کند. محقق و مقام مسوول گونه های در معرض انقراض گفت که کشف اینگونه جدید برای او نشان دهنده یک هدف مادام العمر است و او هرگز فکر نمی کرد که روزی محقق شود. مقام دیگری بعد از کشف این حیوان در حال انقراض گفت: "هر گونه از حیوانات در زندگی اهمیت خود را دارد و موش تازه کشف شده از نظر شکل واقعا شگفت انگیز است."

موش جدید معروف به Myotis nimbaensis، در قله های کوهستان زندگی می کند. اریک باکو یکی از محققان پروژه موش های صحرایی در دانشگاه مرو در کامرون، گفت: "وقتی نخستین بار این حیوان را دیدم، فکر کردم که این یک موش معمولی است. ولی پس از قرار دادن آن در بازرسی دقیق، به منظور رصد جزئیات ویژگی های آن، متوجه شدم که این موجود کشف شده در گینه، واقعا گونه جدیدی است که قبلا شناسایی نشده بود."

شایان ذکر است معاینات ژنتیکی زیادی انجام شد و مشخص شد که موش صحرایی کشف شده در گینه حداقل ۵ درصد با نزدیکترین موش متفاوت است. محققان می گویند این موش ها برای تنوع زیستی بسیار مهم هستند، حتی اگر در مقایسه با سایر حیوانات بزرگتر معمولاً زیاد مورد توجه قرار نگیرند.

موش,چهره عجیب موش رو به انقراض

نظر شما