شناسهٔ خبر: 45244168 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: سرپوش | لینک خبر

المپیک و پارالمپیک

اخبار ضدونقیض از لغو المپیک 2020/ دولت ژاپن تکذیب کرد

روزنامه تایمز انگلیس خبر داد ژاپن به این نتیجه رسیده است که مسابقات المپیک را لغو کند و تمرکزش را روی گرفتن میزبانی این بازي ها در سال ۲۰۳۲ بگذارد.

صاحب‌خبر -

به گزارش مهر، روزنامه تایمز انگلیس در گزارشی مدعی شد حاکمان کشور ژاپن به طور خصوصی به این نتیجه رسیده اند که بازي های المپیک به دلیل شیوع ویروس کرونا (corona) باید لغو شود و تمرکز آن ها برای گرفتن نخستین میزبانی در دسترس یعنی المپیک ۲۰۳۲ است.

این خبر به نقل از یکی از اعضای ائتلاف حاکم ژاپن که نامش عنوان نشده، در روزنامه تایمز منتشر شده است.

ژاپن نسبت به دیگر کشورهای پیشرفته کم تر تحت‌تأثیر شیوع ویروس کرونا قرار گرفته است ولی افزایش اخیر موارد مبتلا به کرونا این کشور را به بستن مرزهای خود روی افراد خارجی و اعلام وضعیت اضطراري در توکیو و دیگر شهرها تحریک کرده است. نظرسنجی ها نشان می دهد ۸۰ درصد مردم ژاپن نمی خواهند بازی های المپیک در تابستان برگزار شود زیرا نگرانی از هجوم ورزشکاران برای گسترش ویروس بیشتر است.

این منبع آگاه به روزنامه تایمز گفت: «هیچکس نمی خواهد نخستین نفری باشد که این خبر را اعلام می کند ولی اتفاق نظر بر این است که انجام آن (المپیک) بسیار دشوار است. شخصاً فکر نمی کنم این بازي ها برگزار شود.»

سازمان دهندگان و دولت ژاپن قبلاً قول داده بودند که مقدمات بازي ها را که قرار است در ۲۳ جولای آغاز شود، ادامه دهند.

نخست وزیر «یوشی هیده سوگا» این هفته گفت که این رویداد نمایشی «امید و شجاعت را به جهان می آورد.»

«توماس باخ» رئیس کمیته بین المللی المپیک هم روز پنجشنبه در مصاحبه با Kyodo News بار دیگر بر تعهد خود به برگزاری بازی ها در سال جاری تأکید کرد: «ما در این لحظه هیچ دلیلی نداریم که باور کنیم بازی های المپیک توکیو در ۲۳ جولای در ورزشگاه المپیک توکیو افتتاح نمی شود.»

المپیک 2020,لغو المپیک توکیو

دولت ژاپن تکذیب کرد

نخست وزیر ژاپن: برای برگزاری المپیک با همکاری توکیو و کمیته بین المللی المپیک مصمم هستیم.

سخنگوی دولت ژاپن: گزارش روزنامه تایمز درباره احتمال لغو المپیک توکیو صحت ندارد.

برگزارکنندگان المپیک ۲۰۲۰ توکیو: دولت ژاپن تدابیر جامعی را برای مبارزه با ویروس کرونا به منظور برگزاری المپیک اتخاذ می کند.

نظر شما