شناسهٔ خبر: 45242144 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت | لینک خبر

در گفت وگوی ویژه خبری مطرح شد؛

نادران:لایحه بودجه دولت مریض بدحال رو به موت بود / رشیدی: اقشار کم درآمد مالیات کمتر پرداخت می کنند

نادران رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰ و رشیدی دبیر این کمیسیون، مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه و اصلاح ساختار آن به نفع معیشت مردم را تشریح کردند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، الیاس نادران رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 در برنامه زنده گفت وگوی ویژه خبری که امشب (پنجشنبه، 2 بهمن ماه) از شبکه دو سیما با موضوع تشریح آخرین مصوبات این کمیسیون پخش شد، درباره اقدامات اعضای آن، گفت: اقرار می کنم در طول دوره هایی که در کمیسیون تلقیق لایحه بودجه حضور داشتم، جمعی به این همدلی، متخصص و ترکیب پرنشاط و مجرب با سوابق طولانی بودجه نویسی به همراه جوانان پرنشاط با ایده های انقلابی ندیدم که همین موضوع باعث روان شدن کار شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: لازم است از نمایندگان دولت حاضر در کمیسیون تلفیق تشکر کنم که علیرغم اختلاف نظرات صریح، از نظرات آن ها نیز بهره بردیم همچنین مرکز پژوهش های مجلس، دیوان محاسبات و بخش های غیردولتی کمک کردند تا تصمیمات عاقلانه و منطقی گرفته شود که در کمیسیون تلفیق بی نظیر بود.

تلاش کمیسیون تلفیق برای احیای لایحه بودجه 1400 رو به موت 

وی در ادامه با اشاره به گارد محکمی  که نسبت به رد کلیات لایحه بودجه وجود داشت، گفت: طبق نظرات کارشناسی به هم ریختگی، آشوب و اغتشاش در اعداد و ارقام زیاد بود و هرکه آن را می دید وحشت می کرد که این مریض بدحال رو به موت که به اورژانس آمده چگونه خوب می شود.

نادران در ادامه با اشاره به اینکه یکی از اهداف کمیسیون تلفیق علنی کردن اطلاعات لایحه بودجه بود، اظهار داشت: افزوده شدن برخی از ارقام ناشی از شفاف سازی ارقامی است که در پشت ردیف ها پنهان شده بود لذا کمیسیون تلفیق لایحه بودجه را تغییر نداد بلکه تلاش در اصلاح ساختار و روش بودجه داشت.

کمیسیون تلفیق درآمد حاصل از اوراق مالی را جایگزین اتکاء به منابع نفتی کرد

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: کمیسیون تلفیق درآمد حاصل از فروش نفت را به اوراق مالی و سایر شیوه های تامین مالی بودجه انتقال داد و درآمدهای نفتی را در حداقل بست تا شدنی باشد و مازاد را در سقف دوم و در صورت تحقق به دولت اختیار داد تا هزینه مصارف عمرانی کند.

وی در ادامه با اشاره به دو سقفی و دو زمانه شدن بودجه عنوان کرد: باید نسبت به تحقق درآمدها اطمینان حاصل کنیم و معتقدیم هزینه ها باید در حوزه اشتغال، عمران، محرومیت زدایی و سایر حوزه ها سرمایه گذاری شود.

رشیدیتنظیم نظام مالیاتی به نفع اقشار کم درآمد انجام شد

محمد رشیدی در ادامه با اشاره به شرایط سخت معیشتی در زمان شیوع کرونا، گفت: تلاش کردیم پرداخت مالیات به نفع اقشار کم درآمد باشد و کسی که حقوق پایین دریافت می کند مالیات کمتری دهد و یا معاف شود و مالیات های بیشتر از حقوق های بالاتر دریافت شود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به افزایش حقوق 25 درصدی تعیین شده از سوی دولت در لایحه بودجه 1400، عنوان کرد: براین اساس افرادی که حقوق آن ها تا 5 میلیون تومان است ازپرداخت مالیات معاف می شوند، آن هایی که تا سقف 10 میلیون تومان دریافت می کنند، 10 درصد مالیات پرداخت می کنند و به همین نسبت افرادی که بالای 30 میلیون تومان حقوق دریافت می کنند، بیشترین مالیات را می پردازند.

نادران: 80 درصد ایده های اصلاح ساختار بودجه با توجه به ظرفیت های اجرایی دولت انجام شد

نادران در ادامه با اشاره به ابتلای کرونای عبدالرضا مصری نماینده کرمانشاه مسئول کمیته حقوق و دستمزد و میرمحمدی نماینده میبد که موضوع دارو را کنترل می کرد، عنوان کرد: عدم حضور این دو نفر یکپارچگی کمیسیون را مختل کرد چرا که ایده های بسیار خوبی برای تنظیم بودجه داشتند لذا به آن ایده آلی که می خواستیم نرسیدیم البته 80 درصد ایده های اصلاح ساختار بودجه با توجه به ظرفیت های اجرایی دولت، انجام شد.

نماینده مردم تهران درمجلس در ادامه با اشاره به نحوه افزایش حقوق برمبنای 25 درصد تعیین شده دولت، گفت: این افزایش حقوق با سقف 15 برابر حداقل حقوق یعنی تا سقف 33 میلیون تومان انجام می شود.

نظام پرداختی کشور به هم ریخته است

به گزارش خانه ملت، وی با تاکید بر تنظیم نظام مالیات بندی به نفع طبقات پایین، اذعان داشت: دولت تا سقف 4 میلیون تومان را معاف از مالیات کرده بود و بیشترین فشار روی حقوق 4 تا 10 میلیون تومان و بعد از آن تا 16 میلیون تومان بود که ما این ساختار را اصلاح کردیم و تعداد طبقات را افزایش دادیم که براین اساس مالیات پرداختی 90 درصد کارکنان دولت بین 10 تا 15 درصد می شود که این میزان نسبت به پیش بینی دولت کمتر شده است لذا دولت به کاهش درآمدهای مالیاتی خود معترض شد که تاکید کردیم این مالیات از پردرآمدها گرفته شود.

نادران با اشاره به بهم ریختگی نظام پرداختی در کشور بیان کرد: یکی از دستگاه ها از بهمن سال 98 تا به امروز میزان پرداخت حقوق 500 تا 600 نفر کارکنان خود را از هزار و 680 میلیارد تومان به 4 هزار و 300 میلیارد تومان رسانده است که این باعث شد سایر دستگاه ها احساس رقابت کنند و آن ها نیز درصدد افزایش حقوق برآیند که همین امر باعث مقاومت در برابر تحقق عدالت می شود.

90 درصد هزینه های جاری صرف پرداخت حقوق و دستمزد می شود

رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 ادامه داد: بخش اعظمی از اعتبارات هزینه ای دولت پرداخت به پرسنل است به این معنا که 90 درصد هزینه های جاری برای پرداخت حقوق و دستمزد مصرف می شود.

وی در ادامه با اشاره به تلاش کمیسیون تلفیق برای اصلاح این موضوع، عنوان کرد: تلاش داریم طی یکی از پیشنهادات که امیدواریم در صحن علنی با اقبال نمایندگان روبه رو شود، کل پرداختی به شاغلان و بازنشستگان از یک محل بوده و به صورت ثابت باشد چرا که در حال حاضر برای مثال فردی حکم دریافت حقوق 10 میلیون تومانی دارد اما 16 میلیون تومان حقوق دریافت می کند که تلاش داریم بخش دوم پرداختی که به خزانه نمی رسد نیز مسیر خزانه را طی کند تا شفاف سازی شود که این موضوع به معنای کاهش حقوق افراد نیست.

دریافت حقوق مدیران در سال 1400 منوط به ثبت اطلاعات میزان حقوق خود در سامانه حقوق و دستمزد خواهد بود

نادران با اشاره به ماده ای از قانون خدمات کشوری اظهار کرد: بقیه نسبت مازاد دریافتی حقوق به عنوان تفاوت تطبیق فریز می شود و 25 درصد افزایش حقوق به اصل آن خواهد بود.

رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 ادامه داد: صحن یک ماه فرصت بررسی لایحه بودجه را دارد و بعد از آن شورای نگهبان نیز در خصوص آن نظر می دهد که ممکن است تغییراتی در این تصمیم گیری ها که اعلام می شود، صورت گیرد.

وی با اشاره به راه اندازی سامانه حقوق و دستمزد در سال آینده طبق قانون برنامه ششم توسعه کشور، عنوان کرد: اطلاعات این سامانه در دسترس مردم و دستگاه های نظارتی قرار خواهد گرفت و عدم اجرای آن، عدم پرداخت حقوق به افراد را در پی خواهد داشت به این معنا که اگر مدیری اطلاعات دریافتی حقوق خود را در این سامانه ثبت نکند، حقوق دریافت نخواهد کرد.

رشیدی: حفظ قدرت خرید، رونق تولید، محرومیت زدایی، حذف رانت، سلامت، فرهنگ و تقویت انضباط مالی از مهم ترین اهداف لایحه بودجه مصوب کمیسیون تلفیق

رشیدی در ادامه رفع تبعیض در همه جای بودجه را یکی از اهداف کمیسیون تلفیق عنوان کرد و ادامه داد: همسان سازی حقوق بازنشستگان و شاغلان در لایحه بودجه مورد تاکید قرار گرفت که براین اساس ممکن است حتی فردی که 3 سال قبل بازنشسته شده نسبت به کسی که هم اکنون مشغول به کار است حقوق بیشتری نیز دریافت کند این در حالی است که در حال حاضر حقوق بازنشستگان از افراد شاغل کمتر است.

دبیر کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 با اشاره به کار سه شیفته این کمیسیون به مدت حدود یک ماه عنوان کرد: ما 7 موضوع را مورد تاکید قرار دادیم براین اساس که در لایحه بودجه 1400 به حفظ قدرت خرید مردم، رونق تولید، محرومیت زدایی، حذف رانت و کاهش تبعیض، سلامت، فرهنگ، خانواده و فرزندآوری و تقویت انضباط مالی و ساختاری مورد توجه قرار می گیرد.

وی با اشاره به موضوع حذف رانت ها، عنوان کرد: برای مثال وجود رانت باعث گرانی قیمت مرغ شد در حالی که این افزایش قیمت به جیب تولیدکنندگان نرفت لذا تلاش کردیم بودجه به گونه ای تنظیم شود که به نفع مصرف کنندگان و تولیدکنندگان باشد نه دلالان؛ به همین منظور ارز 4200 تومانی را نیز حذف کردیم که نباید باعث نگرانی مردم شود چرا که درآمد حاصل از تخصیص این ارز به جیب مردم نمی رفت.

نادران: دولت منعی برای فروش نفت به میزان ۲،۳ میلیون بشکه ندارد

در ادامه این برنامه رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1400 مجلس، اظهار داشت: وزیر نفت که برای ارائه توضیحات در خصوص درآمدهای نفتی و اتفاقاتی که برای سال آینده پیش بینی کرده بودند به کمیسیون تشریف آوردند در آن جا بیان کرد که صادرات نفت و میعانات گازی را 2.3 میلیون بشکه در روز در نظر گرفته اند و مصرف داخلی هم 2.2 میلیون بشکه در روز است که از آقای وزیر سوالاتی پرسیده شد که در حال حاضر چه میزان تولید وجود دارد که اعلام نمودند 900 میلیون بشکه صادر می شود و ما اعلام کردیم که این فاصله بسیار زیاد است.

وی در ادامه افزود: آقای زنگنه بیان کرد که اگر شرایط سیاسی کشور را به گونه ای فراهم کنید تا اینکه خارجی ها به ما اجازه صادرات دهند و البته 600 میلیون دلار هم سرمایه در اختیارم بگذارید، پس از سه ماه ظرفیت صادرات را به 2.3 میلیون خواهم رساند که این ها پیش شرط های بسیار سختی بود البته نه به لحاظ مالی چرا که کشور درگیر و دار این چند میلیون دلارها نخواهد بود اما این که حاکمیت را تحت فشار قرار دهند تا شرایط سیاسی را به نحوی دربیاورند که امکان بیشتری برای صادرات نفت پیدا کنند و در حقیقت بودجه را اهرمی برای فشارهای سیاسی در نظر گرفته اند تا اینکه سازش صورت بگیرد که ما این موضوع را تحمل نکردیم و با دوستان مشورت گرفتیم که بودجه با حداقل وابستگی به نفت بسته شود و از ساز و کارهای دیگری همچون اوراق مالی، فروش دارایی ها و هر شکلی که ممکن باشد بودجه را تامین مالی می کنیم ولی اجازه نخواهیم داد که کشور تحت این فشارهای سیاسی قرار بگیرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: از آن طرف هم سقف فروشی که دولت تعیین کرده بود را منع نکردیم به همین دلیل بودجه را هم دو سقفی و هم اینکه دو زمانی بسته ایم تا سقف یک میلیون بشکه بسته به اینکه قیمت نفت صادراتی چه میزان باشد بنابراین درآمد نفتی که ما پیش بینی کردیم حتما محقق خواهد شد ضمن اینکه ما درآمد را 261 هزار میلیارد پیش بینی کرده ایم ولی دولت حجم وابستگی به نفت چه از مسیر صندوق توسعه ملی و چه از پیش فروش سلف نفتی و همچنین محل صادرات نفت و گاز بخواهد تامین کند 394 هزار میلیارد تومان را پیش بینی کرده بود البته چون ارقام پنهان است کشف ارقام نیاز به این دارد که مقداری ریاضیات را بلد باشند.

نادران:تلاش کمیسیون‌تلفیق برای تغییر بودجه به نفع مردم

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال 1400 مجلس اظهار کرد: 130 هزار میلیارد تومان درآمدهای ریالی فروش نفت را کمتر برآورد کردیم و در عین حال این ها را از طریق اوراق مالی، فروش دارایی ها و شیوه های دیگری که برای تامین مالی ارز جبران کرده ایم. بودجه فقط یک حساب و کتاب و جدول ضرب ساده نیست بلکه برخوردهای دیگری باید با آن شود که به تخصص لازم نیاز دارد لذا اجازه داده ایم که اگر دولت امکان صادرات نفتی در 6 ماهه دوم برایش فراهم شد منعی برای انجام آن به وجود نیاید یعنی بودجه بسیار منعطف و روان بسته شده است.

وی گفت: هر وقت صحبت از بودجه می شود افراد اعداد و ارقام به ذهنشان متبادر می شود در صورتی که بودجه با زندگی افراد سروکار دارد یعنی هر تصمیمی در بودجه گرفته می شود روی زندگی آحاد جامعه تاثیرگذار است.

این نماینده مردم تصریح کرد: ما امسال تلاشمان بر این بود که بودجه را به نفع مردم تغییر دهیم و به جای اینکه طبقاتی خاص و افراد نزدیک به حاکمیت از این رانت ها چه رانت های نفتی و چه رانت های اطلاعاتی استفاده کنند عموم مردم از آن بهره ببرند به همین دلیل در سیستم های حمایتی ممکن است در حقوق و دستمزد افراد بگویند که این خیلی تطابقی با پیشنهاد دولت ندارد اما در سیستم های حمایتی به نحوی مورد حمایت قرار می گیرند که قدرت خرید آن ها نسبت به امسال کمتر نشود.

نادران بیان کرد: نرخ ارز بودجه یک نرخ ارز محاسباتی بوده یعنی همیشه تلاش بر این است که احتیاط صورت بگیرد نسبت به ارزی که در بازار و پیش بینی هایی که ممکن است به وجود آید بنابراین دولت در بودجه 4 ارز را پیشنهاد داده است، یک نرخ ارز 4200 تومانی که ترجیحی بود و نرخ دیگر کالاها و خدماتش را می خواست براساس دلارهای نفتی بفروشد که آن را 17 هزار و 500 تومان در نظر گرفته بود. بخشی از دلارهای نفتی را محاسبه کرده که با ارز 17 هزار و 500 تومانی به فروش برساند و در تبصره 14 درآمد حاصل از صادرات فرآورده های نفتی را که 7 میلیارد دلار پیش بینی کرده بود با ارز 17 هزار و 150 تومانی بسته و دولت اگر ارز را به نرخ ETS بفروشد ما به التفاوت آن را به هر نحوی که مصلحت دانست بتواند هزینه کند یعنی نرخ ارز رسمی بازار را به آن رسمیت داده است که بتواند بفروشد مثل الان که حدود 23000 تومان است و سال آتی که بستگی دارد چه قیمتی به فروش برسد و دولت همه این ها را پیش بینی کرده بود.

وی گفت: ما این 4 نرخ ارز را به دو نرخ ارز تبدیل کردیم، یعنی یک نرخ ارز محاسباتی بودجه ودیگری نیز نرخ رسمی واقعی که دولت و بانک مرکزی در مراودات تجاری از آن استفاده می کنند ضمن اینکه بانک مرکزی هم مسئول تامین ارز کشور است که باید قیمت ها را برحسب ورود و خروج ارز قیمت گذاری کند بنابراین سعی کردیم قیمت ارز را شفاف کنیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم اظهار کرد: اگر واقعا برآورد دولت این بود که ارز کمتر از 17 هزار و 500 خواهد شد که اگر 8 میلیارد دلار کالاهای اساسی ودارو کنار گذاشته شود مشخص می شود دولت 17 هزار و 500 تومان محاسبه کرده است بنابراین دولت با محاسبه ای که انجام داده اعلام کرده درآمد ارزی نفت می شود 17.3 میلیارد سهم دولت که 8 میلیارد دلار از این مقدار ارز 4200 تومانی است و مابقی آن نیز ارز 17 هزار و 500 تومانی است که ترکیب وزنی این ها 11 هزار و 500 تومان شده است.

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه 1400، اظهار داشت: در تبصره یک لایحه بودجه که اولین تبصره نفتی بودجه هم هست گفته شده اگر ارز به نرخ بازار فروخته شود مابه التفاوت آن را به این حساب واریز می کنیم و دولت بابت آنچه که مصلحت می داند هزینه خواهد کرد به این دلیل؛ اصلا اینگونه نخواهد بود که دولت پیش بینی کرده باشد که قیمت ارز خیلی پایین بیاید، بنابراین ما اعلام کردیم که اگر دولت بخواهد به هر نرخی ارز را در بازار بفروشد بودجه باید انعطاف داشته باشد یعنی اگر آقای همتی بتواند در سال جاری ارز را با دلار 10 هزار تومانی بفروشد این بودجه تحمل آن را در جهت تامین منابعش دارد.

 رشیدی: بودجه را به سمت جهش تولید سوق دادیم 

محمد رشیدی در ادامه این گفت وگو، اظهار داشت: برای ارز 4200 تومانی در بحث کالاهای اساسی رانت جدی وجود داشت یعنی یک عده بسیار محدودی از آن استفاده می کردند و این موضوع را به صورت جدی آزاد خواهیم کرد اما از آن طرف به مصرف کننده و تولیدکننده یارانه خواهیم داد. یارانه ای که مستقیم به دست مصرف کننده برسد و دچار تشویش نشود ضمن اینکه فضا را به شکلی ایجاد کرده ایم تا مردم برای مایحتاج روزانه خود نگران نباشند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مطمئن باشید که اگر بازار را آزاد کنیم در این بازار رقابتی حتی ممکن است قیمت ها تعدیل کند بنابراین مردم نگران نباشند چرا که دغدغه آن ها را در تبصره 14 لحاظ کرده ایم و جبران خواهیم کرد.

نماینده مردم کرمانشاه درمجلس شورای اسلامی گفت: به واردکننده های دارو این فرصت را می دهیم که مابه التفاوت نرخ ارز را از دولت بگیرند اما دارو نباید برای مردم دغدغه شود و قیمت دارو به مردم آسیب برساند یا به شرکت های بیمه ای کمک خواهیم کرد تا دیگر مردم دغدغه دارو نداشته باشند ضمن اینکه در تبصره 14 به صورت جدی 50 هزار میلیارد تومان از منابع هدفمندی را برای حمایت از بنگاه های متوسط و کوچک در نظر گرفته ایم بنابراین احکام بودجه را محکم بسته ایم و دولت را مکلف کرده ایم که حتی 27 هزار میلیارد اوراق را برای بخش کشاورزی و امثالهم در نظر گرفته ایم تا به صورت جدی تولید را حمایت کرده باشیم.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی بیان کرد: متاسفانه این بودجه و بودجه های سال های پیش به پرداخت ها اختصاص پیدا کرده بود و یا اینکه سهم یک عده خاصی شده بود اما در حال حاضر بودجه را به سمت جهش تولید سوق دادیم و آن را مستحکم کرده ایم بنابراین این احکامی که نوشته شده کمک خواهد کرد که تولید رونق بگیرد تا از این فضای رکود خارج شود.

رشیدی اظهار کرد: اگر فروش مازاد نفت اتفاق بیفتد این بخش بودجه را به مباحث عمرانی و تولیدی اختصاص خواهیم داد ضمن اینکه در تبصره 14 هم در نظر گرفته ایم که قسمتی از پول های هدفمندی برای مردم در فضای بورسی و تولید لحاظ شود تا منافع مردم استمرار پیدا کند.

نادران: نباید مردم را از چتر حمایتی محروم کرد

الیاس نادران در ادامه این گفت وگو اظهار داشت: در کمیسیون تلفیق ده ها جلسه با حضور کارشناسان در خصوص هدفمندی یارانه ها برگزار شده تا جنبه های مختلف آن بررسی شود البته ایده اولیه ما که هنوز به جمع بندی نرسیده ایم این بوده که ما کارت های اعتباری برای خرید مردم در نظر بگیریم که البته این ظرفیت نیز وجود دارد تا اعتباری برای مردم در نظر گرفته شود که خرید خود را از مراکز و فروشگاه هایی انجام دهند تا از یک تخفیف قابل توجهی برخوردار شوند بنابراین اگر ما نتوانیم دولت را متقاعد کنیم که این سیستم را عملیاتی کنند طبیعتا مجبور خواهیم شد با یارانه نفتی آن را جبران کنیم چرا که نمی توانیم مردم را از چتر حمایتی محروم کنیم.

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه 1400 گفت: حساب و وضعیت فعلی نظام دو نرخی ارز با شرایط موجود و این وضعیت مدیریت اجرایی، آنقدر است که مردم از نرخ پایین ارز، بهره چندانی نمی برند ضمن اینکه بطور مثال در واردات علوفه و نهاده های دامی مشاهده می شود 7 الی 8 شرکت هستند که یکی از آن ها به اندازه آن 7 تای دیگر منتفع می شود که این ها رانت را می برند و وقتی در زنجیره تامین به مصرف کننده می رسند هیچ نفعی به مردم نخواهد رسید بنابراین چه دلیلی دارد که این رانت در اختیار یک عده خاص قرار بگیرد ولی تلاش ما بر این بوده که از حمایت تولید داخلی و مصرف کننده، دریغ نکنیم و به گونه ای باشد که منابع را خودشان مدیریت کنند.

این نماینده مردم درمجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مصوبات تلفیق در صحن مجلس بررسی می شود،گفت: پیشنهادی مطرح شده که یارانه ای را در سال آینده تحت عنوان یارانه بنزینی به مردم پرداخت کنیم به این معنا افرادی که خودرو دارند از کارت سوخت خود استفاده می کنند و خانواده هایی که فاقد خودرو هستند و اتفاقا جمعیت شان نیز 40 میلیون نفر است 15 لیتر برای هر نفر  در نظر گرفته شود و همچنین سامانه ای هم برای آن ها برنامه ریزی خواهد شد که بتوانند آن را به فروش برسانند.

رشیدی در پایان این گفت وگو اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی و کمیسیون تلفیق براساس رهنمودها و قوانین بالادستی ابلاغی مقام معظم رهبری حرکت خواهند کرد تا منافع مردم تامین شود، ناگفته نماند که ما وکیل الدوله نیستیم بلکه وکیل مردم خواهیم بود./

پایان پیام

نظر شما