شناسهٔ خبر: 45225057 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

فرامرزیان: ۷۰ درصد از اعتبارات فدراسیون‌ها را پرداخت کرده‌ایم

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان از پرداخت ۷۰ درصد از اعتبارات فدراسیون‌های ورزشی خبر داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، ژاله فرامرزیان عصر امروز در نشست مشترک روسای فدراسیون‌های ورزشی با وزیر ورزش و جوانان و رئیس کمیته ملی المپیک گزارشی از فعالیت‌های مالی فدراسیون‌های ورزشی و وضعیت پرداختی‌های وزارت ورزش و جوانان به فدراسیون‌ها ارائه کرد و گفت: تاکنون 70 درصد از اعتبارات فدراسیون‌ها را پرداخت کرده‌ایم.

وی با ارائه گزارش عملکرد مالی فدراسیون ها اظهار داشت: موضوعی که در این خصوص بسیار اهمیت دارد، حسابرسی هیئت‌های ورزشی توسط دیوان محاسبات است و از آنجایی که تعداد هیئت‌های ورزشی بسیار زیاد است و در توان هیچ هیئت ورزشی و ادارات ورزش و جوانان استانی نیست که این عملیات را مدیریت کنند، ما قبلا پیش نویس پیشنهادی ساختار هیئت‌ها را به معاونت قهرمانی ارائه کرده‌ایم.

معاون وزیر ورزش و جوانان افزود: حضور بازرس در ساختار هیئت‌های ورزشی کم‌هزینه‌ترین و  مدنی‌ترین راه برای حسابرسی مالی هیئت‌های ورزشی است.

وی همچنین اظهار داشت: بر اساس مصوباتی که به ما ابلاغ می شود گزارش های مالی فدراسیون ها باید برای ما ارسال شود و پرداخت‌ها بر اساس این گزارش‌های مالی به فدراسیون ها انجام می شود و چنانچه فدراسیونی گزارش‌ها را برای ما ارسال نکند، از پرداخت‌ها بی‌نصیب می‌ماند.

فرامرزیان از راه اندازی حسابداری تعهدی بر خط خبر داد و گفت: این موضوع بر اصل شفافیت فعالیت‌های مالی استوار است و کل اطلاعات مالی باید به صورت برخط روی سامانه ما قرار بگیرد.

وی خاطر نشان ساخت:  وضعیت گزارشات مالی بر خط چند فدراسیون به صورت پایلوت انجام شده و همه فعالیت های مالی این فدراسیون ها در قالب نرم افزاری قابل رصد است که امیدوارم با همکاری و مساعدت همه فدراسیون ها بتوانیم تا پایان سال عملیات حسابداری تعهدی و برخط را برای فدراسیون های ورزشی انجام دهیم.

معاون توسعه مدیریت وزارت ورزش و جوانان به تشریح سامانه جامع مبین (پایگاه اطلاعات ورزش کشور) پرداخت و گفت: آن چیزی که در این سامانه مورد نظر است، مروری بر پایگاه سرمایه انسانی ورزش کشور، گزارش آماری گواهینامه های آموزشی، گزارش آماری احکام قهرمانی و وضعیت تایید آن ها، معرفی صفحات عمومی سامانه مبین به مخاطبان، برنامه های پیش رو و اقدامات و انتظارات از فدراسیون ها است. همچنین این سامانه با ارائه آمار ورزشکاران، قهرمانی ها، گواهینامه ها و... رکن مهمی برای دفاع از بودجه ورزش کشور خواهد بود.

وی به موضوع آمایش سرزمین اشاره کرد و گفت: از سه سال پیش آمایش سرزمین را آغاز کردیم و معتقدیم بحث ورزش قهرمانی باید در کشور بر اساس یک رویکرد و برنامه مبتنی بر آمایش سرزمین باشد. اقداماتی که ما در این خصوص انجام دادیم بسیار مفصل است که در اختیار همه فدراسیون ها قرار می دهیم و انتظار داریم فدراسیون ها نیز با ارائه نظرات و نکات کارشناسی خود ما را در این راه یاری کنند.

 

انتهای پیام/

نظر شما