شناسهٔ خبر: 45209895 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

پرواز اصفهان - ترکیه دریچه‌ای برای توسعه صنعت گردشگری است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: برقراری مجدد پرواز ترکیه - اصفهان در واقع دریچه‌ای برای گسترش صنعت گردشگری است.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، حسن قاضی عسگر معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان دیشب در همایش به مناسبت برقراری مجدد پرواز‌های ترکیه - اصفهان در سالن هتلی در این کلانشهر گفت: از سرگیری پرواز اصفهان - ترکیه و بلعکس از نظر اقتصادی، حمل بار و واردات و صادرات برای اصفهان حائز اهمیت است.

او با بیان اینکه متاسفانه بیشترین آسیب در دوران شیوع کرونا به حوزه گردشگری وارد شد، ادامه داد: برآورد‌ها نشان می‌دهد ماهانه حدود ۴۰۰ میلیارد تومان به این حوزه خسارت وارد شده است.

قاضی عسگر تاکید کرد: با توجه به این میزان خسارت‌های وارده به صنعت گردشگری باید با برنامه ریزی درست مجموعه‌های این بخش را احیا کنیم.

او با اشاره به طراحی سفر ایمن اظهار داشت: از این رو شیوه نامه های بهداشتی در این راستا تهیه و تدوین شد و هتل‌های ایمن شناسایی و برای آن‌ها گواهی صادر شده است.

فرودگاه رکن اساسی صنعت حمل و نقل هوایی

مدیرکل فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان بیان کرد: فرودگاه‌ها رکن اساسی صنعت حمل و نقل هوایی را برعهده دارند از این رو باید زیرساخت آن آماده باشد تا خدمات ارزنده ارائه دهند.

حسن امجدی گفت: خوشبختانه خدمات بخش cip فرودگاه فعال شد و همچنین فعالیت کارگو ترمینال در توسعه صنعت و اقتصاد استان نقش بسزایی را ایفا می‌کند.

به مجموعه اقداماتی که جهت حمل بار هوایی انجام میشود کارگو هوایی می‌گویند.

CIP در حقیقت جایگاهی برای عرضه تشریفات اختصاصی به مشتریان است که به‌طور معمول در فرودگاه‌ها، هتل‌ها، سالن‌های همایش و مکان‌های مشابه در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد.

او افزود: شرکت‌های هواپیمایی و آژانس‌ها رکن برقراری پرواز و صنعت حمل و نقل هوایی را برعهده دارند که امیدواریم با همگرایی رونق پرواز‌ها را شاهد باشیم.

مدیرکل فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان تصریح کرد: تلاش می‌کنیم بهترین سرویس و خدمات به مسافرانی که از استان اصفهان تردد دارند ارائه دهیم.

فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان در حالت عادی به شهر‌های نجف و بغداد در عراق، کویت، دُبی امارات، استانبول ترکیه و دوحه قطر پرواز مستقیم دارد.

همچنین علاوه بر شرکت‌های هواپیمایی فعال داخلی، شرکت‌های العراقیه، ترکیش، فلای دوبی و قطر ایرویز در جا به جایی مسافر در این فرودگاه فعال هستند.

فرودگاه بین المللی شهید بهشتی در شرق اصفهان دارای ۲ باند به طول چهار هزار و ۳۹۷ متر و عرض ۴۵ متر با ۱۰ جایگاه پذیرش انواع هواپیمای مسافربری و ترمینال پرواز‌های داخلی و خارجی است.

انتهای پیام/م

نظر شما