شناسهٔ خبر: 45155983 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

مطهری: در یک سال گذشته ثابت شد که پرسپولیس بدخواهانی دارد/ باید دید شرایط قرارداد ترابی در قطر چگونه است

مربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: ما پرسپولیس هستیم و باید بهترین باشیم، ولی یکسری بدخواه هم داریم که در این یک ساله به من ثابت شده است. جرم کیف قاپی از جرایمی است که شاکیان بسیاری دارد. در این بخش کارشناسان وکیل‌آنلاین نحوه نوشتن شکواییه کیف قاپی را توضیح داده‌اند.

صاحب‌خبر -

خبرگزاری میزان - حمید مطهری، مربی تیم فوتبال پرسپولیس در نشست خبری قبل از بازی تیمش مقابل فولاد خوزستان صحبت‌هایی انجام داد که گزیده آن را در زیر می‌خوانید:

*ما پرسپولیس هستیم و باید بهترین باشیم، ولی یکسری بدخواه هم داریم که در این یک ساله به من ثابت شده است. 

*ما پرسپولیس هستیم و چهار دوره قهرمان شدیم و این باید برای پنجمین بار هم تکرار شود تا ابدی شویم. 

*از مدیریت هم می‌خواهم آرامش را به تیم ما تزریق کنند. ما هفته گذشته این آرامش را نداشتیم.

*فولاد تیم قابل احترام، هدفمند و بابرنامه‌ای است. با نگاهی به آمار ۱۱ گل زده در لیگ برتر متوجه می‌شوید نزدیک به ۴۰ درصد این گل‌ها را از روی ضربات ایستگاهی به ثمر رسانده اند و به همین دلیل روی این ضربات برنامه دارند. نباید به فولاد ضربه ایستگاهی بدهیم و اگر هم این اتفاق رخ داد باید خوب حریف را کنترل کرده و در این زمینه تمرکز کامل داشته باشیم.

*فولاد تیمی جنگی و دونده است، اما ما هم پرسپولیس هستیم که بار‌ها نشان داده‌ایم کار‌های بزرگی انجام می‌دهیم. راه‌هایی که حریف ۷ گل دریافت کرده شناسایی کردیم و حتی روی دقایقی که فولاد گل خورده خیلی ریز تمرکز کرده ایم. این کار ایده‌های خوبی به ما داده است که امیدوارم از آن‌ها استفاده کرده و نتیجه فردا را برای خودمان رقم بزنیم.

*همیشه دوست دارم صحبت فنی کنم، اما برخی مواقع نیاز است درباره حواشی و برنامه ریزی فوتبال صحبت کنیم. برنامه مسابقات اعلام شد و کادر فنی ما همیشه از برنامه ریزی سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال تمکین می‌کنند، اما با توجه به صحبت برخی مربیان این برنامه ریزی برای ما فشرده و کارمان تا حدی سخت شده است.

*با این وجود جای هیچ بهانه‌ای نیست و باید همیشه در همه حال قوی و باصلابت کار کنیم تا راه قهرمانی مان هموار شود، اما توقع داشتیم سازمان لیگ با توجه به این صحبت‌ها این برنامه ریزی را انجام ندهد. در هر صورت این اتفاق رخ داده و ما تمکین می‌کنیم. البته قبلاً هم بچه‌های ما فوق العاده زحمت کشیده و خوب کار کردند، اما امیدوارم از فردا برای قهرمانی استارت بزنیم.

*امیدوارم از این به بعد پرسپولیس واقعی را ببینیم. چند وقت قبل مصاحبه‌ای از مسی دیدم که از وی پرسیدند آیا موفقیت هایت را یک شبه به دست آورده‌ای که پاسخ داد یک شبه به دست آورده ام، اما این موضوع ۱۷ سال و ۱۱۴ روز طول کشید. اگر پرسپولیس چهار سال متوالی قهرمان می‌شود، زحمات زیادی کشیده شده و تمام ارکان باشگاه اعم از مربیان، بازیکنان و تیم پزشکی برای آن زحمت کشیده اند.

*در این یک سال هم از لحاظ فنی برای پرسپولیس زحمات زیادی کشیدیم و ان شاالله جواب این زحمات را در ادامه لیگ می‌گیریم و این تیم برای پنجمین بار قهرمان می‌شود.

*باید تمرکز خیلی بالایی داشته باشیم و در دقایق حساسی که جلو می‌افتیم باید تمرکز خود را حفظ کنیم. باید توپ را بیشتر در اختیار داشته باشیم و اجازه موقعیت سازی به حریف ندهیم. مطمئنا تمرین و کار می‌کنیم که دیگر به این مشکل نخوریم. بخشی از این موضوع با تمرکز و بخشی با تمرین حل می‌شود.

*ما مربیان همیشه با این چالش‌ها درباره آرایش تیمی، تعویض کردن و فرم بازی‌ها مواجه هستیم. بعد بازی‌ها خیلی‌ها راحت کارشناسی می‌کنند. احمد نوراللهی در دربی توانمند بازی کرد و وظایف خود را به نحو احسن اجرا کرد.

*مدل جاگیری احمد نوراللهی را ببینید. برخی اوقات در مسیر توپ جاگیری کرده و برخی مواقع به دل حریف می‌زد و از فضایی که مهاجمان برایش به وجود آورده بودند، استفاده می‌کرد. این کار طراحی شده خیلی خوب اجرا شد، اما برخی کارشناسان صحنه‌ای را می‌بینند که احمد ضربات و و موقعیت گل‌ها را از دست داد. باید کار کنیم تا این ضربات آخر هم با دقت بهتری زده شود تا بتوانیم از آن هم بگیریم. نوراللهی از لحاظ فرم و شکل بازی وظیفه اش را انجام داد و همین که در موقعیت گل قرار می‌گیرد یعنی بازیکن وظایف و آنچه طراحی شده است را خیلی خوب انجام می‌دهد.

*در اینکه ترابی بازیکن توانمندی از لحاظ اخلاقی و فنی است شکی نیست. خیلی خوب همه زوایای نقل و انتقالات را رصد می‌کنیم، اما فردا بازی نهم خود را انجام می‌دهیم. این موضوعات را با مدیریت باشگاه و کادر فنی هماهنگ می‌کنیم. تیممان خوب است، اما می‌دانیم باید خود را به صورت ویژه در خط حمله تقویت کنیم. ترابی هم یکی از همین بازیکنان است، اما ابتدا باید دید شرایط قراردادش در قطر چگونه است و ان شاالله اقدام‌های لازم را به موقع انجام می‌دهیم.

*نمی‌خواهم درباره نیمکت تیم‌های دیگر صحبت کنم، اما این امر در لیگ ما تبدیل به حربه شده است و خیلی از تیم‌ها با استفاده از به هم ریختن شرایط و جو بازی و شلوغ کاری داوران را تحت تاثیر قرار می‌دهند. نمی‌توان این واقعیت را کتمان کرد. منظور من تیم فولاد نیست و در کل لیگ این اتفاق برای برخی تیم‌ها می‌افتد.

*خواهش می‌کنم داوران با اقتدار قضاوت کرده و نیمکت‌ها را کنترل کنند. آن‌ها باید شجاعت داشته باشند، زیرا با این اقدام در مسیر پیشرفت قرار می‌گیرند و نیمکت‌های شلوغ هم دیگر نمی‌توانند این کار را انجام بدهند. زمانی که نیمکت‌ها به این باور برسند که می‌توانند با این حربه امتیاز بگیرند چنین اتفاق‌هایی می‌افتد. به نظر من داوران باید مقتدرتر عمل کنند تا تیم‌ها به خود اجازه ندهند این اتفاق‌ها تکرار شود.

*خیلی‌ها از شرایط تیمی و فنی ما اطلاعی ندارند. مهدیخانی دیر به پرسپولیس اضافه شد، اما بازیکن دونده و خوبی است که خیلی عالی پرس می‌کند. توانایی‌های خود را در تیم ملی امید هم نشان داده و با همان توانایی‌ها به اروپا ترانسفر شده است.

*ما هم با توجه به شناخت مان این بازیکن را جذب کردیم، اما به دلیل دیر اضافه شدن، بیماری و آسیب دیدگی آرام آرام شکل واقعی خود را پیدا می‌کند و در بازی‌های آینده از او استفاده می‌کنیم. تمام بازیکنان برای ما قابل احترام هستند و از لحاظ فنی به همه آن‌ها نیاز داریم.

*رادو یک بازیکن حرفه‌ای و کاملا در اختیار تیم ما است و هیچ مشکلی بین کادرفنی با وی وجود ندارد. ابراهیم شکوری به عنوان سخنگو و معاون اجرایی باشگاه درباره رادو صحبت کرد. بعید می‌دانم مشکلی با مدیران باشگاه داشته باشد، اما همیشه این مسایل مالی بوده و امیدوارم این مشکل هم حل شود.

انتهای پیام/

نظر شما