شناسهٔ خبر: 45155166 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

معاون استاندار آذربایجان غربی:

زمینه حضور زنان توانمند به عنوان کاندیدا در انتخابات فراهم شود

ارومیه - معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: باید تلاش شود زمینه حضور قدرتمند زنان به عنوان کاندیدا در انتخابات فراهم شود.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از استانداری آذربایجان غربی، علی مصطفوی در پنجمین جلسه شورای مشورتی زنان استان ضمن تسلیت ایام فاطمیه اظهار کرد: در حالی وارد دهه پنجم انقلاب شکوهمند اسلامی می‌شویم که با وجود سنگ اندازی ها و توطئه‌های دشمنان علیه ایران اسلامی و حربه‌های مختلف دشمن از جمله جنگ تحمیلی، ناامنی‌های داخلی و ایجاد مشکلات مختلف اقتصادی علیه کشورمان، با عنایت خداوند متعال و حمایت‌های مردم توطئه‌های دشمنان نقش بر آب شده و ایران اسلامی مقتدرتر از همیشه به راه خود ادامه می‌دهد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی به انتخابات پیش رو نیز اشاره کرد و گفت: بهترین راه تجلی مشارکت مردم در سرنوشت خود، حضور در صحنه‌های انتخابات است لذا باید زمینه‌های لازم برای حضور افراد توانمند و شایسته به عنوان کاندیداها و نامزدهای انتخاباتی در انتخابات پیش رو باید فراهم شود.

وی از اعضای مجمع مشورتی زنان استان نیز خواست تا ضمن دعوت برای حضور و مشارکت بیشتر مردم در انتخابات، از زنان توانمند برای حضور و کاندیدا شدن در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا دعوت کنند.

مصطفوی گفت: دولت تلاش کرده است تا از وجود زنان توانمند در عرصه‌های مدیریتی بیشتر بهره گیرد به طوری که تاکنون ۱۲ نفر از بانوان استان در پست‌های مدیر کلی، بخشداری و معاونت فرماندار منصوب شدند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی و از تلاش و مجاهدت‌های همه متولیان امر بویژه پزشکان، پرستاران و کادر درمانی و همچنین رعایت دستور العمل های بهداشتی توسط مردم در مقابله با بیماری کرونا، گفت: موج‌های مختلف شیوع بیماری کرونا در کشور را پشت سر گذاشتیم و خوشبختانه در شرایطی قرار داریم که میزان ابتلاء و فوتی ناشی از این بیماری به کمترین میزان خود رسیده است.

مصطفوی با اشاره به اینکه ۸ شهر استان از وضعیت آبی برخوردار هستند ادامه داد: امیدواریم در ادامه مبارزه با بیماری کرونا مردم تمامی توصیه‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی از جمله فاصله گذاری‌های اجتماعی و استفاده از ماسک را با جدیت رعایت کنند تا شاهد ریشه کن شدن بیماری کرونا در کشور باشیم.

وی با قدردانی از طرح‌ها و ایده‌های اعضای شورای مشورتی زنان استان، گفت: ضروری است برای تأمین اعتبار و اجرای طرح‌های پیشنهادی، این طرح‌ها و ایده‌ها در کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده و شورا ی برنامه ریزی و توسعه استان طرح و بعد از تصویب و تأمین اعتبار این ایده‌ها اجرایی شود.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان غربی نیز در این جلسه بیان کرد: ارتقا جایگاه بانوان، استفاده از ظرفیت زنان در حوزه‌های مختلف و توسعه مشارکت‌های اجتماعی و اقتصادی و سیاسی زنان و در نهایت تقویت و تحکیم بنیان خانواده جزو اهداف اصلی دفتر امور زنان و خانواده به شمار می‌رود که بانوان فعال در این پارلمان مشورتی می‌توانند در رسیدن به این اهداف و به عنوان بازوان مشورتی در شهرستان‌ها عمل کنند.

در این جلسه رئیس مجمع مشورتی زنان استان نیز گزارشی از فعالیت این مجمع را ارائه کرد.

نظر شما