شناسهٔ خبر: 45154953 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: سرپوش | لینک خبر

بانک و بیمه

قطع اتصال ۱۲۰ هزار کارتخوان فاقد پرونده مالیاتی

معاون فناوری های نوین بانک مرکزی اعلام‌کرد: تا تاریخ ۲۵ دی امسال، ۱۲۰ هزار پایانه فروشگاهی که پرونده مالیاتی ندارند و یا پرونده ناقص دارند قطع شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش مهر به نقل از بانک مرکزی، مهران محرمیان به همکاري بانک مرکزی و سازمان امور مالیاتی در خصوص قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان اشاره کرد و افزود: در خصوص اجرای ماده ۱۱ این قانون، مقرر شد از ۲۲ دی امسال دستگاه کارتخوان یا درگاه پرداخت جدیدی بدون ایجاد پرونده مالیاتی فعال نشود.

او ادامه داد: در این زمینه هماهنگی لازم با سازمان امور مالیاتی صورت گرفته و ضمن تشکر از همکاري خوب این سازمان مقرر شده است که از اوایل بهمن ماه امسال، ایجاد پرونده جدید مالیاتی به صورت خودکار انجام شود.

این مقام مسوول بانکی اظهار کرد: در خصوص ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار ابزار پذیرش که پرونده مالیاتی نداشته اند هماهنگی لازم با سازمان امور مالیاتی صورت گرفته و پرونده مالیاتی این اشخاص به صورت خودکار ایجاد خواهد شد.

معاون فناوری های نوین بانک مرکزی در انتهای سخنان خود با بیان این که پرونده ماده ۱۱ قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان با اجرای کامل آن تا قبل از پایان امسال بسته خواهد شد، گفت: همچنین هشدارهای لازم به سایر صاحبان ابزار پذیرش که اطلاعات آن ها به هر دلیلی نقص دارد، ارائه شده است تا در اسرع وقت نسبت به تکمیل پرونده خود اقدام کنند، در غیر اینصورت ابزار پذیرش آن ها غیر فعال خواهد شد.

قطع اتصال ۱۲۰ هزار کارتخوان فاقد پرونده مالیاتی,کارتخوان های غیر مجاز

نظر شما