شناسهٔ خبر: 45154869 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

مراسم سوگواری یاس نبوی در بجنورد برگزار شد

بجنورد- ایرنا- همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) روز یکشنبه مراسم عزاداری و سوگواری این بانوی نمونه اسلام در بجنورد با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا آیین اصلی این مراسم معنوی در امامزاده سیدعباس(ع)بجنورد با حضور جمعی از اقشار مختلف مردم و مسوولان برگزار شد. 

بجنوردی ها در این مراسم معنوی با داشتن تصاویری از سردار شهید سلیمانی، یاد شهدای جبهه مقاومت را نیز گرامی داشتند.

در این آیین تعدادی از مداحان اهل بیت (ع) در رثای دخت مکرم نبی اسلام (ص) به ذکر مرثیه، عزاداری و سینه‌زنی پرداختند و بر تداوم راه نورانی آن بزرگوار تاکید کردند.

 حضرت فاطمه(س) در سال پنجم پس از بعثت و در روز ۲۰ جمادی الثانی در مکه معظمه در خانه حضرت محمد(ص) پیامبر اسلام و حضرت خدیجه(س) به دنیا آمد که برای ایشان القاب و صفات متعددی همچون زهرا، صدیقه، طاهره، مبارکه، بتول، راضیه و مرضیه نیز ذکر شده و ام‌الحسین، ام‌الحسن، ام‌الائمه و ام ابیها از جمله کنیه‌های این بانوی مطهر اسلام است.

سراسر زندگانی حضرت صدیقه طاهره(س)، مملو از مکارم اخلاق و رفتارهای نمونه انسانی است، با امام علی(ع) پیشوای اول شیعیان ازدواج کرد و در تمامی برهه‌های حساس زندگی در کنار آن امام بود و از آن حضرت حمایت می‌کرد، حضرت زهرا(س) در همسرداری و مهر مادری الگوی جهانیان است.

نظر شما