شناسهٔ خبر: 45154469 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

قطع ۱۲۰ هزار پایانه فروشگاهی فاقد پرونده مالیاتی

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی ضمن اشاره به قطع ۱۲۰ هزار پایانه فروشگاهی فاقد پرونده مالیاتی تا ۲۵ دی ماه، از ایجاد خودکار پرونده مالیاتی برای ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار ابزار پذیرش خبر داد. جرم کیف قاپی از جرایمی است که شاکیان بسیاری دارد. در این بخش کارشناسان وکیل‌آنلاین نحوه نوشتن شکواییه کیف قاپی را توضیح داده‌اند.

صاحب‌خبر -
خبرگزاری میزان - بنا به اعلام روابط عمومی بانک مرکزی، مهران محرمیان با اشاره به همکاری بانک مرکزی و سازمان امور مالیاتی در خصوص قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیانگفت: در خصوص اجرای ماده ۱۱ این قانون، مقرر شد از ۲۲ دی ‌ماه امسال دستگاه کارتخوان یا درگاه پرداخت جدیدی بدون ایجاد پرونده مالیاتی فعال نشود؛ با هماهنگی صورت گرفته با سازمان امور مالیاتی مقرر شده است که از اوایل بهمن ماه امسال، ایجاد پرونده جدید مالیاتی به صورت خودکار انجام شود.

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی تصریح کرد: در خصوص ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار ابزار پذیرش که پرونده مالیاتی نداشته‌اند هماهنگی لازم با سازمان امور مالیاتی صورت گرفته و پرونده مالیاتی این افراد به صورت خودکار ایجاد خواهد شد.
وی در پایان با بیان اینکه پرونده ماده ۱۱ قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان با اجرای کامل آن تا قبل از پایان امسال بسته خواهد شد، گفت: تا تاریخ ۲۵ دی‌ماه امسال، ۱۲۰ هزار پایانه فروشگاهی که پرونده مالیاتی ندارند و یا پرونده ناقص دارند و یا دارنده پایانه فوت شده است، قطع گردید و هشدار‌های لازم به سایر صاحبان ابزار پذیرش که اطلاعات آن‌ها به هر دلیلی نقص دارد، ارایه شده است تا در اسرع وقت نسبت به تکمیل پرونده خود اقدام کنند، در غیر این صورت ابزار پذیرش آن‌ها غیر فعال خواهد شد.
 
انتهای پیام/

نظر شما