شناسهٔ خبر: 45151531 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: حوزه | لینک خبر

از سوی آستان مقدس عسکریین؛

مراسم سالگرد انفجار گلدسته های حرم امامین عسکریین (ع) برگزار شد+تصاویر

حوزه/ آستان مقدس عسکریین به مناسبت سالگرد انفجار تروریستی گلدسته های حرم امامین عسکریین (علیهما السلام) مراسم بزرگداشتی را برگزار کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه»، آستان مقدس عسکریین به مناسبت سالگرد انفجار تروریستی گلدسته های حرم امامین عسکریین (علیهما السلام) مراسم بزرگداشتی را با حضور سید قنبر الموسوی معتمد آیت الله سیستانی در شهر کرکوک و تعدادی از فضلای حوزه علمیه نجف اشرف، مسئولین و خادمان حرم مطهر برگزار کرد.

این مراسم در رواق امام هادی (علیه السلام) با قرائت آیاتی از قرآن کریم آغاز شد و بعد از آن شیخ سیف العائدی به نمایندگی از تولیت آستان مقدس عسکریین سخنرانی کرد و این فاجعه دردناک را به ساحت مقدس حضرت بقیة الله الاعظم حضرت حجت بن الحسن المهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) تسلیت گفت و به مظلومیت ائمه اطهار (علیهم السلام) در طول تاریخ و عصر ها پرداخت.

شیخ العائدی اشاره کرد: حضرت آیت الله سیستانی با صدور بیانیه خود در ۲۷ جمادی الاولی سال ۱۴۲۸ هجری قمری، نقش مهمی در خاموش کردن آتش فتنه ای داشتند که قدرت های شرور از طریق انفجار گنبد و گلدسته های شریف حرم به دنبال آن بودند.

وی با اشاره به بیانیه آیت الله سیستانی، بار دیگر دولت عراق را به عمل به وعده خود و تکمیل بازسازی حرم مطهر دعوت کرد.

در بخش دیگر مراسم شاعران در همین مناسبت شعرخوانی کردند و بعد از آن "مشتاق الاسدی" مدیر مرکز میراث سامرا از تولید مستندی در خصوص واقعه انفجار حرم امامین عسکریین (ع) خبر داد.

در حاشیه این مراسم، نمایشگاهی از آثار نفیس حرم عسکریین (ع) که در انفجار تروریستی هدف قرار گرفت، توسط مرکز میراث سامرا افتتاح شد. همچنین تصاویری از مراحل بازسازی حرم مطهر به نمایش گذاشته شد.

نظر شما