شناسهٔ خبر: 45122297 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: تقریب | لینک خبر

آمریکا هشدار سازمان ملل برای لغو تحریم انصارالله را نادیده گرفت

آمریکا با نادیده گرفتن هشدارها، درخواست سازمان ملل متحد برای لغو تصمیم درج نام «انصارالله» در فهرست سازمان‌های اصطلاحاً «تروریستی» را رد کرد.

صاحب‌خبر - به گزارش حوزه بین‌الملل خبرگزاری تقریب، آمریکا درخواست سازمان ملل متحد که خواستار عقب‌نشینی واشنگتن از درج نام جنبش انصارالله یمن در فهرست سازمان‌های اصطلاحاً «تروریستی» شده بود، را رد کرد.
 
 پنجشنبه ۲۵ دی‌ماه، مقام‌های ارشد سازمان ملل متحد از آمریکا خواسته بودند در تصمیم خود برای معرفی کردن جنبش انصارالله به عنوان گروه اصطلاحاً تروریستی تجدیدنظر کند.
 
«مارتین گریفیتس» نماینده سازمان ملل در امور یمن، روز پنجشنبه در سخنانی در جمع اعضای شورای امنیت گفت که تروریستی نامیدن جنبش انصارالله، موجب شیوع گرسنگی در یمن می‌شود و کمک‌رسانی سازمان ملل را با مانع روبه‌رو می‌سازد. او از آمریکا خواست این تصمیم را لغو کند.
 
گریفیتس افزود: «بیم آن وجود دارد که توصیف حوثی‌ها به عنوان سازمان تروریستی، تأثیرات به شدت خطرناکی بر تمامی طرف‌های درگیری در یمن بگذارد.»
 
«ریچارد میلز»، معاون نماینده آمریکا در سازمان ملل در جلسه شورای امنیت گفت که واشنگتن هشدارها درباره تبعات انسانی درج نام انصارالله در فهرست سازمان‌های تروریستی را شنیده و تدابیر لازم را جهت کاستن از تبعات این تصمیم بر کمک‌رسانی به یمن اتحاذ خواهد کرد.
 
ائتلافی به رهبری عربستان سعودی از فروردین‌ماه سال ۱۳۹۴ کشور فقیر یمن را برای بازگرداندن قدرت به «عبد ربه منصور هادی»، رئیس‌جمهور مستعفی یمن هدف حملات سنگین هوایی، زمینی و دریایی قرار داده است.
 
این حملات به نابودی زیرساخت‌های یمن و گسترش فقر، بیکاری و گسترش بیماری‌های واگیردار در این کشور فقیر عربی منجر شده است.
 
کارشناسان سازمان ملل، یمن را صحنه بزرگترین بحران بشری در جهان توصیف می‌کنند. ۲۲ میلیون نفر که ۷۵ درصد جمعیت یمن را تشکیل می‌دهند نیازمند نوعی کمک‌رسانی و حمایت بشردوستانه هستند. از این میان، ۸.۴ میلیون نفر نمی‌دانند وعده غذایی بعدی‌شان از کجا تأمین خواهد شد.
 
 «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد دولت این کشور قصد دارد جنبش انصارالله یمن را در فهرست سازمان‌های «تروریستی» قرار دهد.
 
انتهای پیام/
 

نظر شما