شناسهٔ خبر: 45121360 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: خبر ورزشی | لینک خبر

۳ گل در ۳ بازی متوالی

تاکتیک استقلال: توپ را به قایدی بسپار!

مهدی قایدی با اینکه در هفته‌های ابتدایی لیگ برتر موفق به گلزنی نشده بود اما از بازی مقابل گل‌گهر تا دربی به ستاره آبی‌پوشان تبدیل شده است.

صاحب‌خبر -

خبرورزشیلیگ برتر ایران؛ استقلال برای اولین بار در لیگ بیستم طی هفته‌های نهم و دهم توانست دو برد متوالی کسب کند. یکی از مهم‌ترین ارکان استقلال در بردهای متوالی و رسیدن این تیم به صدر جدول رشید مظاهری بود اما بازیکنی که تأثیرش در این بردها کمتر دیده شد مهدی قایدی است.

قایدی در بازی با گل‌گهر پاس کات‌بک وریا را کنترل می‌کند و با یک حرکت بدن مدافع روبه‌روی خود را فریب می‌دهد تا در موقعیت شوتزنی قرار گیرد و سپس دروازه را با یک ضربه دقیق باز کرد. مهدی در بازی با آلومینیوم هم هنر پا به توپ خود را نشان داد. او بعد از پاس کوتاه دیاباته یک نفر را جا گذاشت و به عمق دفاع حریف زد و با سرعت بالای خود از دفاع کناری‌اش هم گذشت و با ضربه‌ای باز هم دقیق توپ را به گوشه دروازه پورحمیدی فرستاد. مهدی نه تنها در این دو برد هنر خوب گل زدن را از خودش نشان داد بلکه در بازی پرسپولیس هم گلی شبیه به گلش در بازی با گل‌گهر را تکرار کرد، یعنی کنترل توپ، نشان دادن بدن برای فریب دفاع و در نهایت ضربه دقیق با پای راست که گل تساوی به ثمر رسید.

در استقلال کافی است توپ را به قایدی برسانید تا او گل بزند، پاس گل دهد و یا پنالتی بگیرد. در فوتبال دنیا بازیکنان این‌چنینی خیلی کم داریم و مثلاً در بارسا همه توپ‌ها به مسی سپرده می‌شود تا او تصمیم بگیرد یا در یوونتوس بازیکنان در زمین دنبال رونالدو می‌گردند تا گره‌گشاس نتایج بازی باشد. قایدی شاید در حد و اندازه مسی نباشد اما مسی استقلال است. او شاید افت کند اما حضورش در زمین می‌تواند هر لحظه خطری برای حریف باشد. او بعد از ۷ بازی که در گلزنی ناموفق بود در سه بازی سه گل زد تا مشخص شود تازه در تاکتیک‌های جدید تیم جا افتاده و در ادامه فصل باز هم می‌تواند بهترین بازیکن لیگ برتر باشد و مثل لیگ نوزدهم هم در گلزنی و هم در ارسال پاس گل عنوان یکی از بهترین‌ها را به خود اختصاص دهد.

برچسب‌ها:

نظر شما