شناسهٔ خبر: 45121322 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: نامه‌نیوز | لینک خبر

آمریکا شرکت ملی نفت چین را تحریم کرد

 آمریکا شرکت ملی نفت چین را به گونه ای تحریم کرده است که کار شرکت های آمریکایی را برای صادرات تجهیزات یا فناوری به این شرکت دولتی تولید کننده نفت سخت می کند.

صاحب‌خبر -

ویلبر راس وزیر بازرگانی آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد که شرکت ملی نفت فلات قاره چین با قلدری به ارتش چین برای ارعاب همسایه های این کشور کمک کرده است.

وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد که شرکت ملی نفت فلات قاره چین بارها اکتشاف و استخراج نفت و گاز در دریای جنوبی چین را به خطر انداخته است که این روند با هدف افزایش خطر سیاسی برای کشورهایی از جمله ویتنام که منازعه طولانی مدتی با چین بر سر استخراج منابع دارند، انجام شده است.

راس وزیر بازرگانی آمریکا مدعی شد که اقدام های بی پروا و خصمانه چین در دریای جنوبی چین و تلاش این کشور برای دستیابی به مالکیت معنوی و فناوری برای اقدام های نظامی یک تهدید برای امنیت ملی آمریکا و امنیت جامعه جهانی به حساب می آید.

وزارت بازرگانی آمریکا شرکت ملی نفت چینی را در فهرستی قرار داده است که شرکت های آمریکایی را ملزم به دریافت مجوز برای صادرات به این شرکت می کند اما انتظار دریافت مجوز بسیار سخت است.

در چند سال اخیر،دیگر شرکت های چینی از جمله هواوی، تولید کننده تجهیزات تلکام چین و شرکت بین المللی تولید نیمه هادی را در فهرست مزبور قرار داده است. اخیرا شرکت دی جی آی چین بزرگترین تولید کننده پهپاد تجاری در جهان نیز در این فهرست تحریمی قرار گرفته بود.

منبع: ایسنا
سقوط شدید قیمت طلا / وحشت در بازار طلا ! + قیمت دلار و قیمت سکه چراغ سبز بهنوش طباطبایی به مهدی پاکدل! + عکس معنادار قیمت خودرو 99 / قیمت جدید محصولات ایران خودرو امروز + جدول قیمت پراید ترمز برید! / قیمت جدید تیبا، ساینا، کوییک (99/10/09) قیمت خودرو / قیمت انواع خودرو 27 دی 99 در بازار +جدول قیمت پراید/ آخرین قیمت پراید 27 دی 99 + جدول قیمت یارانه معیشتی / جزئیات واریز یارانه معیشتی جدید اعلام شد قیمت دلار /دلار ریزش کرد + جدول قیمت قیمت گوشی دیجیکالا / آخرین قیمت گوشی 27 دی 99 + جدول

برچسب‌ها:

نظر شما