شناسهٔ خبر: 45121316 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

پمپئو و دست و پا زدن علیه ایران در دقیقه ۹۰

مایک پمپئو که به روزهای پایانی حضور در وزارت خارجه آمریکا رسیده اخیرا در اظهاراتی مضحک مدعی ارتباط میان ایران و گروه القاعده شد، اما هیچگونه شاهد و مدرکی برای این ادعای خود ارائه نداد به گونه‌ ای که حتی رسانه‌ های بین المللی نیز این موضوع را به چالش کشیدند. جرم کیف قاپی از جرایمی است که شاکیان بسیاری دارد. در این بخش کارشناسان وکیل‌آنلاین نحوه نوشتن شکواییه کیف قاپی را توضیح داده‌اند.

صاحب‌خبر -

خبرگزاری میزان – «مایک پمپئو»، سه شنبه گذشته در یک سخنرانی، ادعا‌های بی اساسی را درباره ایران مطرح کرد.

پیش از این سخنرانی، رسانه‌های آمریکایی گزارش داده بودند که قرار است پمپئو در این سخنرانی، به اصطلاح شواهدی را درباره ارتباط ایران و گروه القاعده ارائه بدهد.

پمپئو در این این ادعاها، ایران را متهم به همکاری با القاعده کرد و مدعی شد «ایران پایگاه جدیدی برای القاعده است.»

در همین حال نشریه آمریکایی «نیویورک تایمز» درباره ادعاهای مایک پمپئو، نوشت «پمپئو می‌گوید که ایران پایگاه جدید برای القائده است، اما شاهدی در این زمینه ارائه نداد.»

به نوشته نیویورک تایمز، «اظهارات وزیر خارجه آمریکا با مخاالفت برخی مقام‎های آمریکایی مواجه شده است؛ آنها گفتند که اطلاعات جدید بسیار کمی وجود دارد که نشان دهد ایران، پایگاهی فعال برای این گروه است.»

این گزارش می‌گوید «نتیجه گیری‌های وی بلافاصله از سوی مقام‎های فعلی و پیشین آمریکا تعدیل و یا مورد مخالفت قرار گرفت؛ این مقامات گفته اند اطلاعاتی که نشان دهد ایران پایگاهی فعال برای القاعده باشد و یا سران القاعده در آن عملیات‌های خود را هدایت کنند، وجود ندارد.»

نیویورک تایمز در ادامه می‌نویسد «پمپئو به طور متناوب درباره پایگاه جدید القاعده و ستاد عملیاتی جدید القاعده، صحبت می‌کند و مقامات ضد تروریسم را دچار ابهام می‌کند؛ آنها گفته اند که هیچ مدرکی برای ادعا‌های او وجود ندارد؛ برخی گفته اند که به نظر می‌رسد نظرات وی به جای آنکه نتیجه گیری جامعه اطلاعاتی آمریکا باشد نتیجه تحلیل‌های شخصی وی است.»

همچنین بسیاری از رسانه‌های بین المللی در پوشش اظهارات پمپئو به این نکته اشاره کرده اند که وی برای اظهارات خود مدرکی ارائه نداده است.

پایگاه انگلیسی گاردین نوشت «مایک پمپئو بدون آنکه هیچ شاهدی را ارائه دهد مدعی شد که ایران پایگاهی جدید برای القاعده است.»

گاردین می‌گوید «به نظر می‌رسد این اقدام با هدف محدود کردن گزینه‌های پیش روی جو بایدن در برابر ایران برنامه ریزی شده بود.»

پایگاه شبکه «الجزیره» هم نوشت که پمپئو بدون ارائه دادن شواهد و مدارک، اتهاماتی علیه ایران مطرح کرد.

 

انتهای پیام/

نظر شما