شناسهٔ خبر: 45121285 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

بایدن، معاون وزیر دفاع ترامپ را به عنوان سرپرست پنتاگون انتخاب می‌کند

گزارش‌هایی حاکی است که رئیس‌جمهور منتخب آمریکا قصد دارد معاون وزیر دفاع دولت ترامپ را به عنوان سر‌پرست این وزارتخانه یا رئیس موقت پنتاگون انتخاب کند.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین‌الملل خبر‌گزاری فارس، بر اساس گزارش چند رسانه خبری «جو بایدن»، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا قصد دارد «دیوید نورکوئیست» معاون وزیر دفاع دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور فعلی آمریکا را به عنوان سرپرست این وزارتخانه یا رئیس موقت پنتاگون انتخاب کند.

پایگاه «واشنگتن تایمز» به نقل از برخی رسانه‌ها نوشته که انتظار می‌رود بایدن نورکوئیست را تا زمانی که «لوید آستین»، وزیر دفاع منتخب وی توسط مجلس سنا تأیید می‌شود، در این سمت حفظ کند.

دونالد ترامپ در تابستان ۲۰۱۹ نورکوئیست را به عنوان معاون وزیر دفاع دولت خود انتخاب کرد.

در پی استعفای «جیمز متیس»، وزیر دفاع سابق دولت ترامپ، نورکوئیست جایگزین «پتریک ام شنهن» شد. 

پتریک شنهن هم بعد از استعفای متیس به سمت سر‌پرست وزارت دفاع ارتقا پیدا کرده بود اما وی در ژوئن ۲۰۱۹ از این سمت کناره‌گیری کرد.

«جو بایدن» ماه گذشته رسماً لیولد آستین را به عنوان نامزد تصدی سمت وزیر دفاع آمریکا معرفی کرد (جزئیات بیشتر).

پیشتر رسانه‌های آمریکا گزارش داده بودند بایدن این ژنرال بازنشسته ارتش آمریکا را به عنوان گزینه پیشنهادی خود برای تصدی سمت وزیر دفاع آمریکا انتخاب کرده است.

آستین ۶۷ سال سن دارد و از ۳۱ ژانویه سال ۲۰۱۲ تا ۸ مارس ۲۰۱۳ معاون رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا بود و بعد از آن به سمت فرماندهی نیروهای تروریست آمریکایی در منطقه غرب آسیا منصوب شد و تا سال ۲۰۱۶ در این سمت باقی ماند. 

دوران حضور آستین در دولت «باراک اوباما»، رئیس‌جمهور سابق آمریکا با ظهور داعش در سوریه و عراق مصادف شد.

او سال ۲۰۱۵ در یک جلسه استماع در کنگره اعتراف کرد که آمریکا در قالب برنامه ادعایی‌اش برای تربیت و تجهیز گروهی جهت مبارزه با داعش، ظرف ۵ ماه تنها ۵ نیرو را برای این مأموریت تربیت کرده بود.   

انتهای پیام/

نظر شما