شناسهٔ خبر: 45121261 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: راه دانا | لینک خبر

از شنیدن اینکه ریشه کروات‌ها ایرانی است، خوشحالم

محرمی: اسکوچیچ توجهی به اسامی ندارد/ اعتقاد دارم فوتبالیست نباید رانندگی کند

مدافع ایرانی باشگاه دینامو زاگرب گفت: از اینکه می شنوم ریشه کروات‌ها از ایران است، خوشحالم.

صاحب‌خبر -

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ صادق محرمی مدافع ایرانی دیناموزاگرب در دوران دراگان اسکوچیچ بدل به مدافع اصلی و فیکس تیم ملی شده و همین سبب شده تا رسانه‌‌های کروات او را زیر نظر بگیرند.

نشریه معتبر «وچرنی لیست» در اخرین شماره خود مصاحبه‌ای مفصل با منرمی انجام داده و علاوه بر فوتبال درباره سایر مسایل زندگی این مدافع ایرانی از او پرسیده است. در مقدمه این مصاحبه وچرنی لیست صادق محرمی را اینگونه تعریف کرده: او زبان کرواتی را بعد از دو سال و نیم اقامت در کرواسی خیلی بهتر درک می کند. وی که بعد از دیدار با خانواده اش به تازگی از ایران بازگشته، قراردادش را با دینامو تا تابستان ۲۰۲۵ تمدید کرد.
 
*دیدار از وطن و خانواده چگونه بود؟
خیلی خوب، ولی این ۱۰ روز خیلی سریع گذشت. باید در اولین فرصت ممکن خانواده ام را به زاگرب بیاورم.
 
*خانواده بزرگی دارید؟ دوستان چطور؟
مادر، پدر و برادر. احساس دلتنگی برای آنها می کنم. امیدوارم که کرونا بزودی تمام شود و آنها به دیدار من بیایند. برادرم هم فوتبالیست است و دوست دارم زیبایی های کرواسی را به آنها نشان دهم. البته به دلیل شرایط اپیدمی کرونا نتوانستم با خیلی از دوستانم دیدار کنم.
 
*وضعیت کرونا در ایران چگونه است؟
در تهران قرنطینه برقرار بود اما اکنون اوضاع بهتر از قبل است.
 
*باشگاه ریه‌کا تا یک هفته دیگر به استادیوم ماکسیمیر می آید. بلافاصله ریتم تند آغاز می شود و ...؟
بله، همه چیز تغییر کرده، در هیچ لیگ اروپایی وضعیت همانند گذشته نیست. ما خوب تمرین می کنیم و ما برای ریه کا و بازی بعدی آماده می شویم. روی فرم هستیم و دلیلی وجود ندارد که نتایج گذشته همانند پایان فصل را کسب نکنیم.
 
*بازی یک ماه قبل در ریه کا ۲-۲ مساوی شد.
بله، همیشه ریه کا حریف دشواری است. ولی فکر می کنم می توانستیم آن بازی را هم ببریم.
 
*بعد از بازی با ریه کا با گوریتسا بازی خواهید داشت و یک بازی عقب مانده با هایدوک. بعداز این سه بازی در کجای جدول قرار خواهید گرفت؟
فکر می کنم این فصل لیگ دشوارتر از قبل باشد اما ما دینامو هستیم. باید کار خودمان را انجام دهم و هر ۳ امتیاز را از هر مسابقه کسب کنیم و آن وقت جای نگرانی نیست.
 
*در دینامو همانند پرسپولیس با فشار برای دستیابی به پیروزی مواجه هستید. به این عادت کرده ای؟
فشار دائمی بخصوص برای بازیکن خوب نیست زیرا می تواند منجر به شرایط بد در مسابقه شود. ولی مشکل این است که مردم فکر می کنند ما دینامو هستیم و باید بر همه تیم ها به سادگی غلبه پیدا کنیم. اما این حقیقت ندارد. وقتی با آخرین تیم در جدول مسابقه می دهید آنها سرسختانه به مسابقه می آیند. بعضی وقت ها ۴ بر صفر می‌بریم ولی همیشه این آسان نیست.
 
*به نظر شما لیگ کرواسی در حال پیشرفت است؟
بله! وقتی با سه سال قبل مقایسه می کنم در آن زمان اختلاف از نظر کیفیت تیم‌ها خیلی بود. اما الان یکسان شده و هیچ بازی را نمی‌توان از پیش برنده به حساب آورد. این برای لیگ خوب است.
 
*به بازی با کراسنودار روسیه در لیگ اروپا فکر می کنی؟
تا آن موقع ۷ بازی دیگر داریم، مسابقه به مسابقه پیش می رویم. آشنایی نسبت به این باشگاه و لیگ روسیه دارم. آن‌ها تیم‌های خوبی دارند. امیدوارم که سری مسابقات خوبی در یکماه آینده داشته باشیم و از کراسنودار پیشی بگیریم.
 
* آیا شنیده ای که برخی محققان می گویند ریشه کروات‌ها از ایران است؟
بله! از شنیدن این موضوع خوشحالم، من هم این را از طریق رابطه خوبی که با کروات‌ها دارم احساس می کنم و خرسند هستم.
 
* آیا گواهینامه رانندگی در کرواسی گرفته‌ای یا پیاده‌روی را ترجیح می دهی؟
گرفته‌ام اما نیازی به اتومبیل ندارم. در کنار ورزشگاه سکونت دارم و به اتومبیل فکر نمی کنم. اعتقاد ندارم که فوتبالیست باید رانندگی کند و صادقانه بگویم احساس بهتری دارم وقتی پیاده در خیابان قدم می زنم و در میان مردم هستم.
 
*از وقتی که اسکوچیچ مربی تیم ملی ایران شده، دقایق بیشتری را در زمین هستی؟
بله! دراگان اولین مربی بود که در شهر خودم به من فرصت بازی در ملوان را داد. من ۱۷ ساله بودم که به تیم اصلی آمدم. او به خوبی مرا می شناسد. از زمانی که او عهده دار سرمربی گری شده، به نام و نشان بازیکنان اهمیت زیادی نمی دهد و تمام مسابقات را دنبال می کند. تمامی بازیکنان در داخل و خارج را دنبال می کند و هر بازیکنی را که بهتر است دعوت می‌کند.
 
* تجربه خوبی با مربیان کروات دارید؟
بله! خیلی به من کمک کردند، مثل برانکو ایوانکوویچ در پرسپولیس.
 
انتهای پیام/

برچسب‌ها:

نظر شما