شناسهٔ خبر: 45121189 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: برترین‌ها | لینک خبر

مقام آمریکایی: تحریم‌ها علیه ایران در راه است

یک مقام ارشد آمریکایی گفته دولت این کشور طی روزهای آینده تحریم‌های بیشتری علیه ایران اعمال خواهد کرد.

صاحب‌خبر -

خبرگزاری فارس: یک مقام ارشد آمریکایی بامداد جمعه (به وقت تهران) گفت دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌‌جمهور آمریکا طی روزهای آینده تحریم‌های بیشتری علیه ایران اعمال خواهد کرد.

وبگاه «واشنگتن‌فری‌بیکن»، نزدیک به نومحافظه‌کاران آمریکایی نوشته دولت ترامپ در تلاش است در واپسین روزهای حضورش در قدرت تحریم‌های گسترده‌ای علیه ایران وضع کند.

یک مقام آمریکایی در گفت‌وگو با این رسانه اعمال این تحریم‌ها را به نفع دولت «جو بایدن»، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا دانسته که در حال تدوین سیاست‌های خود در قبال جمهوری اسلامی ایران است.

آمریکا روز چهارشنبه ۲ فرد و ۱۶ شرکت ایرانی، از جمله اولین تولیدکننده واکسن ایرانی کرونا را در فهرست تحریم‌ها قرار داد.

یک مقام ارشد دولت ترامپ به واشنگتن‌فری‌بیکن گفت واشنگتن در حال آماده کردن تحریم‌های بیشتری است که احتمالاً طی روزهای آینده اعمال خواهند شد.

این مقام آمریکایی گفته هدف از اعمال این تحریم‌ها سنگ‌اندازی در مسیر سیاست دولت آتی آمریکا نیست بلکه دولت ترامپ قصد دارد گزینه‌های چانه‌زنی متعددی در اختیار دولت بایدن قرار دهد که به دنبال مذاکرات جدید با ایران است.

این مقام آمریکایی گفت: «ما فکر نمی‌کنیم داریم دست‌های دولت بایدن را می‌بندیم.» وی مدعی شد این تلاش‌ها، یکی از ابزارهای موجود برای اعمال فشار بر ایران جهت بازگرداندن این کشور به میز مذاکره است.

برچسب‌ها:

نظر شما