شناسهٔ خبر: 45105806 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: بولتن‌نیوز | لینک خبر

حجت‌الاسلام میرزایی به بولتن نیوز خبر داد؛

رسیدگی به تخلفات رزم حسینی در مجلس/اشتغال بکاری بازنشستگان به رغم قانون منع بکارگیری/وزیر باید پاسخگوی مجلس باشد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با انتقاد از عملکرد رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تخلفات وزیر صمت از جمله تخلف در بکار گیری بازنشستگان در وزارتخانه و زیر مجموع ها، باید در مجلس مورد بررسی قرار گیرد و وی بابد به مجلس پاسخگو باشد.

صاحب‌خبر -

گروه اقتصادی: عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با انتقاد از عملکرد رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تخلفات وزیر صمت از جمله تخلف در بکار گیری بازنشستگان در وزارتخانه و زیر مجموع ها، باید در مجلس مورد بررسی قرار گیرد و وی بابد به مجلس پاسخگو باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسین میرزایی نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار بولتن نیوز با بیان اینکه رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت دارای تخلفاتی از قانون است، گفت: این وزیر قانون منع به کارگیری بازنشستگان را اجرا نکرده و از اجرای آن استنکاف کرده است.

وی با بیان اینکه تعدادی از مدیران بازنشسته در وزارت صنعت، معدن و تجارت و زیر مجموعه‌های آن مشغول به کار هستند، گفت: به عنوان مثال آقای حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه فردی بازنشسته است که قبل از آقای رزم حسینی در این شرکت منصوب شد و آقای رزم حسینی نیز وی را ابقا کرده است .

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس با بیان اینکه تعدادی از بازنشستگان در مجموعه وزارت صمت و شرکت های تابعه مشغول بکار هستند، افزود: برای رسیدگی به تخلفات رزم حسینی درخواست اعمال ماده 234 آئین نامه داخلی مجلس کردم که طبق این ماده باید تخلف وزیر صنعت، معدن و تجارت مورد بررسی قرار گیرد و وزیر باید به مجلس پاسخگو باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین میرزایی با بیان اینکه وزیر و زیر مجموعه های آن درحالی بازنشستگان را بکار گیری می کنند که قانون به صراحت این کار را منع کرده است، تصریح کرد: درخواست اعمال ماده 234 در حال حاضر در معاونت نظارت مجلس در دست بررسی است که بعد از آن به کمیسیون اجتماعی مجلس ارجاع می‌شود تا با تشکیل هیأتی تخلفات وزیر مورد بررسی قرار گیرد.

طبق ماده 234 آئین نامه داخلی مجلس هرگاه حداقل 10 نفر از نمایندگان و یا هرکدام از کمیسیونها، عدم رعایت شؤونات و نقض یا استنکاف از اجرای قانون یا اجرای ناقص قانون توسط رئیس‌جمهور و یا وزیر و یا مسئولین دستگاه‌های زیرمجموعه آنان را اعلام نمایند، موضوع بلافاصله از طریق هیأت رئیسه جهت رسیدگی به کمیسیون ذی‌ربط ارجاع می‌گردد. کمیسیون حداکثر ظرف مدت ده ‌روز موضوع را رسیدگی و درصورت وارد بودن با اظهارنظر صریح، گزارش خود را از طریق هیأت رئیسه به مجلس ارائه می‌دهد.

نظر شما