شناسهٔ خبر: 44319091 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

امارات خطاب به آمریکاییها:

بهترین سلاح را به ما بدهید و گرنه سراغ دیگر کشورها می‌رویم

امارات به آمریکا هشدار داد که اگر تسلیحات مورد نیاز این کشور را فراهم نکند، روانه دیگر کشورها برای تامین نیازهای تسلیحاتی خود خواهد شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المنار، امارات به آمریکا هشدار داد که اگر تسلیحات مورد نیاز این کشور را فراهم نکند، روانه دیگر کشورها برای تامین نیازهای تسلیحاتی خود خواهد شد.

یوسف العتیبه سفیر امارات در واشنگتن اعلام کرد: معامله تسلیحاتی به ارزش ۲۳ میلیارد دلار که شامل جنگنده های اف-۳۵ هم می شود و کنگره در حال حاضر آنرا مورد بررسی قرار می دهد از اهمیت به سزایی برای دو طرف برخوردار است.

وی گفت که این معامله تسلیحاتی همکاری میان ابوظبی و واشنگتن را تقویت می کند.

سفیر امارات در آمریکا مدعی شد: قرارداد فروش جنگنده ای اف-۳۵ بیشتر از یک معامله تسلیحاتی است و به امن تر شدن خاورمیانه منجر می شود و به آمریکا امکان می دهد که بر چالشهای جهانی دیگر متمرکز شود.

العتیبه با اشاره به موافقت صهیونیستها با این قرارداد تسلیحاتی، در واکنش به انتقادهای صورت گرفته از کشورش برای جنایاتی که در یمن مرتکب می شود ادعا کرد که کشورش از اکتبر سال گذشته نیروهایش را از یمن خارج کرده است.

سفیر امارات در واشنگتن همچنین اتهامات وارد شده به کشورش درخصوص دارا بودن همکاری گسترده دفاعی و نظامی با کشورهای چین و روسیه را نیز مبالغه آمیز توصیف کرد و در عین حال گفت:  روابط اقتصادی و دیپلماتیک ما با این دو کشور برقرار است.

نظر شما