شناسهٔ خبر: 44311152 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: همشهری آنلاین | لینک خبر

فرمت جدید لیگ قهرمانان اروپا در سال ۲۰۲۴

به نظر می‌رسد که از سال ۲۰۲۴ باید شاهد برگزاری شکل جدیدی از رقابت های لیگ قهرمانان اروپا باشیم.

صاحب‌خبر -

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ورزش سه، با توجه به اینکه شکل برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان اروپا بین سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۴ با همان فرمت قبلی برنامه ریزی شده، مسئولان یوفا در تلاش هستند که بعد از آن این رقابت‌ها را با روشی جدید برگزار کنند.

پروژه اصلاحات لیگ قهرمانان که از فصل ۲۵-۲۰۲۴ به اجرا در می آید، افزایش تعداد تیم ها از ۳۲ به ۳۶ را شامل می شود. از طرف دیگر قرار است بازی ها با افزایش تیم ها در ۶ گروه ۶ تیمی برگزار شود.

به گفته روزنامه تایمز این تغییر دارای تاییدیه ECA است؛ اتحادیه ای که باشگاه‌های های اصلی اروپا در آن عضو هستند که در بیشترین رقابت های قاره ای بازی های بیشتری انجام می دهند. نکته جالب دیگر اینکه در صورت تصویب تغییرات دو تیمی که به مسابقه فینال رقابت‌ها خواهد رسید در مجموع ۱۷ بازی انجام می دهند.

گزینه دیگر در این تغییرات به شکل گیری مرحله گروهی دوم مربوط می شود. این بدان معناست که مانند فرمت کنونی بازی ها دیگر یک مرحله گروهی نخواهد داشت و تیم ها باید در یک دور گروهی دیگر به میدان بروند.

اما فرضیه ای که یوفا آن را ترجیح می دهد این است که از هر گروه شش تیمی، دو تیم به مرحله بعد صعود کند و چهار تیم برتر سوم نیز به این امکان دست پیدا کنند.

این تغییر قانون تفاوت هایی را در لیگ های داخلی نیز ایجاد خواهد کرد و به عنوان مثال لالیگا، سری آ یا لیگ برتر انگلیس باید از ۲۰ به ۱۸ تیم کاهش پیدا کنند. همچنین برای مرحله یک هشتم نهایی قرعه کشی انجام نمی‌شود و تیم های ۱۷ تا ۲۴ ام نیز راهی لیگ اروپا خواهند شد.

نظر شما