شناسهٔ خبر: 44274415 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

آغاز طرح محله به محله بسیج برای مقابله با کرونا با عنوان سپهبد

جانشین سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام گفت: طرح محله به محله بسیج برای مقابله با کرونا با عنوان سپهبد قاسم سلیمانی آغاز شده که شامل رهگیری، پیگیری و مراقبت از بیماران کرونایی قبل و بعد از بیمارستان است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، قدرت‌الله کریمیان جانشین سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام در حاشیه اجرای طرح محله به محله بسیج برای مقابله با کرونا با عنوان سپهبد قاسم سلیمانی، گفت: طرح بر مبنای تفاهم نامه‌ای سازمان بسیج و وزارت بهداشت با هدف مقابله با کرونا شکل گرفته است.

 وی افزود: این طرح تکمیلی مقابله با ویروس کرونا است و شامل رهگیری، پیگیری و مراقبت از بیماران کرونایی قبل و بعد از بیمارستان است.

جانشین سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام گفت: بر مبنای این دستورالعمل هماهنگی‌های لازم در سطح استانداری‌ها انجام گرفت و در سطح همه شهرستان‌ها، فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها، دهیاری‌ها و پایگاه‌های مقاومت، هماهنگی‌ها و آموزش‌های لازم انجام گرفت.

وی ادامه داد: کل استان به 15 منطقه تقسیم شده و در ذیل این مناطق 65 بلوک بندی انجام گرفته که برای هر بلوک یک کمیته عملیاتی تقسیم شده و در ذیل این کمیته تیم‌های مراقبتی، تیم‌های نظارتی و تیم‌های حمایتی انجام وظیفه می‌کنند. 

سرهنگ کریمیان تصریح کرد: در قالب تیم‌های حمایتی که وظیفه اصلی آن بر عهده بسیج است، تعداد 400 تیم حمایتی در کل استان سازماندهی شده که امروز رسما در کل استان، هماهنگ با کل کشور این طرح را شروع خواهیم کرد.

وی ادامه داد: گروه‌های جهادی بسیج به صورت محله محور و با محوریت گروه‌های پزشک محور در سطح تمام محلات عمل خواهند کرد.

جانشین سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام گفت: در اجرای این طرح کسانی که با سامانه ۴۰۳۰ تماس می‌گیرند و شرح وضعیت خود را اعلام می‌کنند، کسانی که تست می‌دهند و کرونای آنها مثبت اعلام می‌شود و کسانی که در ارتباط با خانواده این بیماران به نوعی ارتباط داشته‌اند مورد مداوا و تحت درمانی قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: امیدواریم در اجرای این طرح و در یک مقطع زمانی چهار ماهه و تا پایان سال به قطع زنجیره ویروس کرونا منجر شود و اگر زمان بیشتری هم نیاز بود تمهیدات لازم نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/ 9708

نظر شما