شناسهٔ خبر: 44273738 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

انعقاد قرارداد بیمه اختیاری تأمین اجتماعی غیرحضوری شد

مدیرکل تامین اجتماعی فارس گفت: انعقاد قرارداد بیمه اختیاری با سازمان تأمین اجتماعی برای تمام متقاضیان واجد شرایط بدون نیاز به حضور در شعب و از طریق سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تأمین اجتماعی به نشانی eservices.tamin.ir انجام می‌شود.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی اداره کل تأمین اجتماعی فارس ، ابراهیم کشاورز با اشاره به ورود به چهارمین هفته اجرای طرح ۳۰۷۰ که قرار است بر اساس آن تا بهمن ماه جاری، ۳۰ خدمت الکترونیکی و غیرحضوری شوند، گفت: در هفته چهارم طرح ۳۰۷۰ قرار داریم که با تحقق کامل آن ۷۰ میلیون از ۹۶ میلیون مراجعه به شعب تامین اجتماعی کاهش یابد.

وی ادامه داد: در هفته جاری خدمت مربوط به انعقاد قرارداد بیمه اختیاری غیرحضوری شد و از امروز به بعد، متقاضیانی که یکی از این شرایط را داشته باشند یعنی داشتن ۵۰ سال سن یا کمتر به شرط دارا بودن حداقل یک ماه سابقه بیمه پردازی، دارا بودن کارت پایان خدمت برای متقاضیان مرد همچنین افراد بالای ۵۰ سال سن به شرط داشتن سابقه بیمه پردازی نزد تامین اجتماعی، معادل مازاد ۵۰ سال سن به صورت غیرحضوری می‌توانند انعقاد قرارداد کنند.

کشاورز به چگونگی اجرای این فرآیند الکترونیکی اشاره کرد و بیان داشت : در ابتدا متقاضیان  با ورود به سامانه خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی به نشانی eservices.tamin.ir مراحل ثبت نام خود را طی می کنند سپس با  انتخاب منوی بیمه شدگان وارد قسمت ادامه بیمه به طور اختیاری خواهند شد، پس از احراز شرایط سیستمی می توانند حق بیمه خود را پرداخت و با دارا بودن شرایط از تعهدات حمایتی سازمان بهره مند گردند.

وی اظهار داشت : در حال حاضر ۱۱۱ هزار نفر بیمه شده اختیاری و مشاغل آزاد تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی قرار دارند که با استفاده از خدمات غیرحضوری برای پرداخت حق بیمه مربوطه و یا انعقاد قرارداد جدید نیازی به مراجعه حضوری افراد نخواهد بود.

مدیرکل تامین اجتماعی فارس گفت : با توجه به شیوع بیش از حد کرونا و تعطیلی برخی مراکز بیمه‌ای ، مرکز تلفنی ارتباطات مردمی ۱۴۲۰ تامین اجتماعی به صورت شبانه روزی پاسخگوی سئوالات مخاطبین است.

انتهای پیام/ س

نظر شما