شناسهٔ خبر: 44273427 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

معاون استاندار زنجان:

رسانه‌های جمعی در امید آفرینی جامعه نقش آفرین باشند

زنجان - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان، نقش رسانه‌ها در شرایط کرونایی را امید آفرینی در جامعه عنوان کرد و گفت: روحیه بخشی به مردم با رویکرد کاهش استرس و ایجاد تعادل بین اضطراب و بیم منطقی باید مورد توجه رسانه‌ها قرار گیرد.

صاحب‌خبر -

خدابخش مرادی نافچی روز سه شنبه در جلسه شورای اطلاع رسانی استان با بیان اینکه از ابتدای شیوع  ویروس کرونا تا کنون ۶۳ جلسه ستاد کرونای استان برگزار شده است، افزود: این جلسات بیش از ۸۰۰ مصوبه اجرایی را به دنبال داشته که طبق آخرین ارزیابی انجام گرفته ۹۸ درصد مصوبات توسط دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده است.  

وی اضافه کرد: بخش باقیمانده ۲ درصدی نیز در طی زمان اجرایی خواهد شد که کار دیگر در این زمینه تشکیل قرارگاه عملیاتی کرونا به دستور رهبری و با محورهای ابلاغی رییس جمهوری در این استان نیز انجام گرفت.

این مسؤول ادامه داد: طبق رویکردهای اعلام شده پیگیری و تحقق مصوبات و ضرورت ها نیز تا کنون ۸۳ جلسه قرارگاه عملیاتی کرونا در تمامی مناطق استان برگزار شده که آخرین جلسه نیز مربوط به ماهنشان بوده است.

وی با اشاره به اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی همزمان با کشور در این استان نیز گفت: رویکرد جدید این طرح، افزایش بیماریابی از طریق انجام تست های سریع در بین گروههای هدف استان است که حوزه کاری تقسیم بندی و کیت های لازم آن نیز تامین شده است.

مرادی نافچی ۲ هدف عمده این کار را بیماریابی کرونا در استان، کاهش بستری، قطع زنجیره انتقال و به حداقل رساندن میزان مرگ و میرهای ناشی از این بیماری عنوان کرد و افزود: حمایت از افراد دارای بیماری های زمینه ای، آسیب پذیر به ویژه قشر سالمندان اهمیت بسیار زیادی دارد که با تهیه مدل آن نقش دستگاههای متولی نیز تعیین شده است.

 معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان ادامه داد: در این اقدام نیز ۲ نگاه به سالمندان دارای سرپرست و بی سرپرست وجود دارد که طبق آمارهای ارائه شده بالای ۷۲ درصد فوتی های کرونایی را این قشر به خود اختصاص داده اند و به همین دلیل توجه به آنان از رویکردهای جدی استان است.

وی در ادامه با بیان اینکه طبق اعلام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از زمان شیوع کرونا تاکنون رسانه‌های جمعی استان ۱۲ هزارو ۸۵۴ خبر و گزارش منتشر کرده اند اضافه کرد: این مهم جای قدردانی دارد و علاوه بر آن، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز از گروه‌های هدف حمایت های خوبی را انجام داده است  که رسانه های گروهی نسبت به تبیین آن مبادرت کنند.

مرادی نافچی با اشاره به رویکردهای جدید اطلاع رسانی استان ادامه داد: برای تدوین سند مداخله در حوزه رویکردهای جدید زندگی در حوزه های مختلف اجتماعی، اقتصادی و روانی استان توسط دانشگاه علوم پزشکی ۲۱ جلسه با حضور اندیشمندان و صاحبنظران استانی در چهار کمیته تشکیل شده است.

وی اظهار داشت: طبق این سند تلاش می شود مدار و مسیر حرکت دستگاه‌های اجرایی متولی در خصوص این بیماری تعریف شود که در حوزه رسانه  هیات رئیسه روابط عمومی دستگاههای اجرایی و خانه مطبوعات استان شیوه تحقق آن را بیش از گذشته محقق کنند.

مرادی نافچی با بیان اینکه شورای اطلاع رسانی استان هر ۱۰ روز یک بار در استان برگزار خواهد شد، خاطرنشان کرد: بر این مبنا در این جلسات تلاش می شود ۲ تن از مدیران دستگاههای متولی امر گزارش اقدامات انجام گرفته در حوزه ویروس کرونا و هم فعالیت های سال جاری را برای اهالی رسانه عضو شورا تشریح کنند.

وی همچنین تروز شهید محسن فخری زاده، دانشمند صنعت دفاعی کشور را اقدام کور دشمنان عنوان کرد و گفت: بطور حتم با تدابیر نظام مقدس جمهوری اسلامی و به مصلحت و در زمان مقرر پاسخ لازم داده خواهد شد که هم رهبر معظم انقلاب و هم مسوولان کشور این مهم را تبیین کرده اند.

نظر شما