شناسهٔ خبر: 44273340 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

معاون اقتصادی معاون اول رییس جمهوری:

اجرای مرحله ۲ پتروشیمی بجنورد توجیه اقتصادی دارد

بجنورد - ایرنا - معاون اقتصادی معاون اول رییس جمهوری گفت: اجرای مرحله ۲ پتروشیمی خراسان (مستقر در بجنورد) از توجیه فنی و اقتصادی لازم برخوردار است.

صاحب‌خبر -

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی، سعید شیرکوند این مطلب را روز سه شنبه در نشست مشترک استاندار و نمایندگان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی با وی مطرح کرد.

محمدعلی شجاعی، استاندار خراسان شمالی، نیز در این دیدار با دفاع از حق و حقوق مردم این استان در حوزه صنایع، به ویژه صنایع حوزه وزارت نفت، به تشریح مسائل و دغدغه های استان در مسیر توسعه اشتغال و درآمدزایی پرداخت.

در این دیدار مقرر شد مسوولان مربوطه و هیات رییسه مجتمع پتروشیمی خراسان، در برنامه ای زمانبندی شده مقدمات اجرایی شدن این طرح را فراهم کرده و به مرحله اجرا برسانند.

اجرای طرح توسعه پتروشیمی خراسان از سالها پیش مطرح و به یک مطالبه جدی برای مردم این استان تبدیل شده است، اما تا کنون اقدامی عملی برای اجرای آن صورت نگرفته است.

اکنون مدیریت ارشد استان و نیز نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، با هدف توسعه اقتصادی منطقه با جدیت پیگیر اجرای این وعده بر زمین مانده هستند.   

مجتمع پتروشیمی خراسان در ۱۷ کیلومتری شرق بجنورد، در مسیر بجنورد- شیروان، از پیشرفته‌ترین واحدهای تولیدکننده آمونیاک، کود شیمیایی اوره، ملامین و ازت است.

طرح جی. تی. پی. پی به عنوان طرح توسعه ای شرکت پتروشیمی خراسان در سال ۹۴ در بجنورد کلنگ خورد اما اجرای آن به علل مختلف محقق نشد.

نظر شما