شناسهٔ خبر: 44264001 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: ایکنا | لینک خبر

همزمان با چاپ نهم در ایران؛

«شاخص‌های مکتب شهید سلیمانی» به روسیه رسید

کتاب «شاخص‌های مکتب شهید سلیمانی» که به همت انتشارات خط مقدم به چاپ رسیده، به زبان روسی ترجمه و منتشر شد.

صاحب‌خبر -
«شاخص‌های مکتب شهید سلیمانی» به روسیه رسیدبه گزارش ایکنا، کتاب «شاخص‌های مکتب شهید سلیمانی» نوشته حجت‌الاسلام علی شیرازی نماینده، ولی فقیه در نیروی قدس سپاه پاسداران، که چندی پیش به همت انتشارات خط مقدم منتشر و رونمایی شد، همزمان با چاپ نهم آن در کشورمان به زبان روسی هم ترجمه و منتشر شد.
 
این کتاب سعی دارد با مبنا قرار دادن سخنان شهید سلیمانی، نگاهی به مکتب و ویژگی‌های این شهید داشته باشد. در بخش‌هایی از این کتاب با توجه به روحیه شهادت‌طلبی و جان‌نثاری که در سردار شهید حاج قاسم سلیمانی وجود داشت آمده است: «کسانی هستند که درک زیباتر و والاتری از فلسفه حیات دارند و حاضرند جان خود را در راه آرمان معنوی خویش فدا کنند و از شهادت در راه مکتب و دین استقبال می‌کنند. به چنین روحیه‌ای که همراه با رهایی از تعلقات دنیوی است، شهادت طلبی گفته می‌شود.
 
سردار حاج قاسم سلیمانی نیز در مکتب امام خمینی(ره) با همین عشق به شهادت پرورش یافت. سردار سرتیپ پاسدار محمدرضا فلاح‌زاده می‌گوید: «در سوریه در تمامی خطوط عملیاتی، هجومی و دفاعی حاضر می‌شد. در حلب مورد هجوم تیر‌های مستقیم داعش قرار گرفت. در سابقیه در جنوب حلب ماشین او را به رگبار بستند. همه جا خودش به استقبال خطر می‌رفت و…».
انتهای پیام

نظر شما