شناسهٔ خبر: 44263066 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

دبیر ستاد دانشگاهی کنترل کرونا در استان:

از زمان شیوع کرونا، هر ۱۱ ساعت یک نفر در خراسان جنوبی می‌میرد

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا ویروس در خراسان جنوبی اظهار کرد: ۲۸۹ روز از ابتدای شیوع کرونا در استان گذشته است و  به طور میانگین در هر ۱۱ ساعت یک مورد فوتی گزارش می‌شود.

صاحب‌خبر -

غلامرضا شریف زاده، امروز سه شنبه ۱۱ آذر در جمع خبرنگاران به بیان تحلیل آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان تا پایان وقت اداری روز یکشنبه ۹ آذرماه پرداخت و گفت: تعداد کل آزمایشات انجام شده در سطح استان ۲۹۴۰۱ نمونه  بوده که از این تعداد ۱۲۶۶۰ مورد مثبت گزارش گردیده است.

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه موارد فوتی استان تا زمان مذکور به عدد ۵۹۹ رسیده است افزود: در حال حاضر میزان بروز تجمعی در سطح استان به ۱۵۳۲ در صد هزار نفر است و در ادامه روند کاهشی بروز موارد جدید، این عدد به ۷.۶ در صد هزار نفر جمیعت رسید و نسبت مرگ و میر نیز ۴.۷ است.

وی تصریح کرد: میزان مرگ و میر اختصاصی ۷۲.۵  در صد هزار نفر است و شاخص نمونه گیری نیز ۳۵.۶ در هزار نفر جمیعت بوده که ۴۳ درصد موارد نمونه گیری مثبت گزارش شده است.

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا ویروس در استان ادامه داد: از لحاظ رتبه بندی بر اساس میزان بروز تجمعی شهرستان‌های طبس، بشرویه، فردوس، سرایان و قائن در رتبه اول تا پنجم هستند و شهرستان‌های بیرجند، زیرکوه، درمیان، سربیشه، نهبندان و خوسف نیز به ترتیب ششم تا یازدهم قرار دارند.

شریف زاده با بیان اینکه ۲۸۹ روز از ابتدای شیوع کرونا در استان گذشته است و  به طور میانگین در هر ۱۱ ساعت یک مورد فوتی گزارش می‌شود، افزود: متوسط ابتلا روزانه به کرونا نیز از شروع اپیدمی تا به امروز ۴۵ مورد است.

وی خاطرنشان کرد:  میزان بستری بیماران با علائم حاد تنفسی در استان اکنون نسبت به ۲۶ آبان ماه ۳۴ درصد و میزان بستری مبتلایان قطعی به کرونا ۲۹ درصد کاهش داشته است؛ لذا اگر پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود و محدودیت‌های کرونایی درست تر اجرایی شود، می‌توان شاهد کاهش آمار کرونا در استان بود.

انتهای پیام

نظر شما