شناسهٔ خبر: 44256514 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

نماینده ولی‌فقیه در گیلان: قیام «میرزا کوچک جنگلی» بسترساز انقلاب اسلامی بود

گروه استان‌ها- نماینده ولی‌فقیه در گیلان گفت: قیام سردار میرزا کوچک جنگلی بسترساز انقلاب اسلامی بود و در کشورهای منطقه نیز اثرگذار شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، آیت‌الله رسول فلاحتی شامگاه دوشنبه در مراسمی مجازی به‌مناسبت سالروز گرامیداشت شهادت میرزا کوچک جنگلی و 152 روحانی و طلبه شهید استان گیلان با تبریک و تسلیت ترور دانشمند هسته‌ای ایران شهید محسن فخری‌زاده اظهار داشت: میرزا کوچک برای تمام مردم ایران به‌ویژه گیلانی‌ها افتخار آفرین است.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان و امام جمعه رشت به قهرمانان مذهبی و دینی ملت ایران در 2 قرن اخیر اشاره و خاطرنشان کرد: قیام میرزا کوچک جنگلی از نهضت‌های مقدس اسلام بود که الگو قرار دادن این اسطوره‌ها همچون پیامبر گرامی اسلام(ص) در زندگی ما لازم و ضروری است.

آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه وجود الگوها موحب حرکت رشد و تعالی انسان می‌شود افزود: میرزا کوچک جنگلی برای ملت‌های اسلامی الگو و اسوه بود که جوانان با مطالعه تاریخ نهضت‌های‌صد ساله ایران در می‌یابند نهضتی که امروزه ملی‌گرایان به‌دنبال مصادره آن هستند یک نهضت پاک و مذهبی است.

وی بر ضرورت تبیین نهضت جنگل توسط رسانه ملی تاکید کرد و خاطرنشان کرد: امروزه دشمنان می‌خواهند ملت ایران را با استفاده از شبکه‌های مجازی از شخصیت‌های تاریخی خود دور کنند که در این راستا دانشگاهیان، حوزویان و رسانه ملی باید به‌صورت زیبا، عمیق و منطقی، چهره‌ها و مفاخر جامعه را به مردم معرفی کنند.

امام جمعه رشت با درود‌‌ و سلام به ارواح مطهر عالمان دین که با خون خود توانستند اسلام را هنوز زنده نگه‌دارند افزود: خط سرخ شهادت علی و اهل بیت‌(ع) همچنان توسط روحانیت زنده است و در دفاع از مردم وحریم دین این روحانیت بودند که همیشه پیشگام بودند که راز ماندگاری نهضت‌های الهی قانع بودن عالمان است.

آیت الله فلاحتی شجاعت عالمان را نیز از ویژگی‌های ماندگاری این نهضت دانست و بیان کرد: عالمان دین ضمن اینکه تنها وابستگی به قدرت دینی و اسلام داشتند نسبت به مردم و اسلام احساس مسئولیت می‌کردند که در این راستا بعثت عظیم انقلاب اسلامی با ریاست یک روحانیت در تاریخ کشورمان به‌چشم می‌خورد.

امام جمعه رشت اظهار داشت: مردم بصیر و آگاه ما همواره از عالمان دین که در راه خدا و برای دفاع از آرمان‌های اسلام قیام کرده‌اند اطاعت و پشتیبانی می‌کنند که می‌توان به قیام میرزا کوچک جنگلی که بسترساز انقلاب اسلامی بود و در کشور‌های منطقه تأثیرگذار بوده است اشاره کرد.

انتهای پیام/611/ ع

نظر شما