شناسهٔ خبر: 44254450 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: تابناک | لینک خبر

اشتهای سیری ناپذیر رییس فدراسیون بسکتبال به عکس و فیلم در سفر خارجی

حماسه جدید مدیران توریستی ورزش ایران؛ این‌ بار کنار برج‌های دوحه / مدیر تیم‌ملی بسکتبال به خاطر گشت‌وگذار از بازی حساس محروم شد!

مدیر تیم‌های ملی بسکتبال ایران به دلیل تمرد از پروتکل‌های رسمی میزبان رقابت‌های گزینشی کاپ آسیا و گشت و گذار در شهر دوحه همراه رییس خوش سفر فدراسیون، از بازی حساس با سوریه که به شکست عجیب ایران انجامید، محروم شد.

صاحب‌خبر -

حواشی مربوط به سفرهای توریستی مدیران ورزشی ایران پایانی ندارد و یک بار دیگر دو مدیر ورزشی اعزامی همراه ملی پوشان در یک سفر برون مرزی، حماسه آفریده و رسوایی تازه ای به بار آورده اند.

به گزارش «تابناک ورزشی»؛ بر اساس گزارش جالبی که سعیده فتحی، خبرنگار برجسته و تخصصی بسکتبال از اتفاقات دوحه در شهرآرا منتشر کرده است، تیم ملی ایران در بازی حساس عصر دوشنبه مقابل سوریه که با شکست غیر قابل هضم کشورمان همراه شد، روی نیمکت خود سرپرست یا مدیر تیم را به دلیل علاقه او و رییس فدراسیون به گشت و گذار در شهر دوحه و گرفتن عکس از چشم انداز برج های عربی، در اختیار نداشته است!

حماسه جدید مدیران توریستی ورزش ایران؛ این بار در دوحه / مدیر تیم ملی بسکتبال بخاطر گشت‌وگذار از بازی رسمی محروم شد!

در ادامه رقابت‌های پنجره دوم کاپ آسیا، تیم ملی بسکتبال کشورمان در مقابل سوریه به میدان رفت و در پایان شکست بحث برانگیز و غیرمنتظره ای را پذیرا شد که می تواند به اعتبار بسکتبال ایران در قاره آسیا به عنوان‌ قدرت اول و المپیکی ضربه بزرگی وارد کند.

اما نکته عجیب این بازی، غیبت مسعود قاسمی مدیر تیم‌های ملی روی نیمکت بود. این طور که خبرنگار ایرانی حوزه بسکتبال پی برده است، مسعود قاسمی به همراه رامین طباطبایی، رئیس فدراسیون بسکتبال پروتکل‌های رسمی و ابلاغ شده الزامی در این دوره از مسابقات را با بی مسئولیتی محض رعایت نکرده‌اند و در حالی که باید در هتل قرنطینه می‌شدند و حق خروج نداشتند، این دو مسئول بسکتبال کشورمان با زیر پا گذاشتن پروتکل‌ها به گشت و گذار رفته و در شهر دوحه عکس یادگاری گرفته‌اند.

عجیب تر اینکه مسعود قاسمی یک عکس از خود و طباطبایی آن هم بدون ماسک و با لبخندی بر لب روی صفحه اینستاگرامش نشر داد، اما بعد از چند ساعت آن را از روی صفحه‌اش حذف کرد و مثل اینکه همان عکس کار دست این دو نفر داد و مسئولان برگزاری مسابقات متوجه خروج آن‌ها از هتل شدند.

از قرار معلوم، کسانی که پروتکل‌ها را رعایت نکنند، حق حضور در زمین و منطقه کنار خط را ندارند؛ از همین روی، قاسمی و طباطبایی از جایگاه VIP بازی مقابل سوریه را به تماشا نشسته‌اند! و تیم ملی در این بازی حساس و پرتنش بدون مدیر کارش را با شکست دنبال کرد.

این نخستین بار نیست که سفرهای خارجی رامین طباطبایی، رئیس خوش سفر فدراسیون بسکتبال سوژه رسانه ها می‌شود. تصاویر او هنگام فیلمبرداری از مسابقه بسکتبال تیم ملی بانوان ایران در نخستین ماه‌های حضور او در راس فدراسیون این رشته ورزشی، حاشیه ساز شده بود.

در حالی که نخستین وظیفه و تکلیف مدیران ورزش کشور در سفرهای خارجی همراه نمایندگان کشورمان، به حداقل رساندن حواشی و ایجاد آرامش در فضای اطراف تیم ملی برای تمرکز روی مسابقات است، مدیرانی که به واسطه حضور در وزارت ورزش، سکان هدایت فدراسیون های ورزشی را به دست می‌گیرند، خود منبع ایجاد حاشیه می شوند و با وجود تاکید چندباره سلطانی فر بر کاهش سفرهای خارجی غیرضرور، این گونه جلوه‌های تاسف بار سفرهای توریستی را در اوج تحریم ها و شیوع بیماری کرونا به نمایش می‌گذارند.

وقتی مسئولان فدراسیون پروتکل‌های رسمی کمیته برگزاری و میزبانی یک رخداد قاره‌ای را رعایت نمی‌کنند و رفتارهای توریستی برایشان مهم‌تر از نتایج و وضعیت تیم ملی است، از بازیکنان و بقیه عوامل تیم چه انتظاری می‌توان داشت؟

حالا این سوال هم پیش می‌آید که آیا نمی‌شد طباطبایی رییس فدراسیون به جای پرواز به دوحه و حضور تمام وقت در هتل، حداقل در این اوضاع و احوال محدودیت‌ها، از این سفر منصرف می‌شد و از ایران مسابقات تیم ملی را دنبال می‌کرد؟! پاسخ این پرسش قطعا نزد وزیر ورزش و کمیسیون فرهنگی مجلس است.

نظر شما