شناسهٔ خبر: 44251928 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

آخرین وضعیت عملیات نجات کوهنورد اصفهانی از زبان رئیس امداد و نجات

رئیس کمیته امداد و نجات فدراسیون کوهنوردی و صعود‌های ورزشی در رابطه با آخرین وضعیت عملیات نجات کوهنورد اصفهانی توضیحاتی داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، روز دوشنبه هفته گذشته کوهنوردی اصفهانی به نام فزاد موسایی به همراه یکی از دوستانش تصمیم به صعود از قله دماوند گرفت. او با همراهی دوستش تا گوسفند سرا (محلی در ارتفاع ۳ هزار متری کوه دماوند) صعود کرد و پس از آن تصمیم گرفت به صورت انفرادی تا پناهگاه بارگاه سوم (محلی در ارتفاع ۴ هزار و ۵۰۰ متری دماوند) صعود کند.

پس از گذشت ۲ روز هیچ نشانی از او موجود نبود و تیم امداد و نجات برای یافتن او راهی منطقه شدند.

حمید مساعدیان رئیس امداد و نجات فدراسیون کوهنوردی و صعود‌های ورزشی در گفت و گو با خبرنگار ما در رابطه با آخرین وضعیت عملیات نجات این کوهنوردی اظهار داشت: روز گذشته ۳ نفر برای نجات فرزاد موسایی تا ارتفاع ۵ هزار متری صعود کردند، اما به دلیل شرایط نامساعد جوی مجبور به بازگشت به پناهگاه بارگاه سوم شدند.

او ادامه داد: از مسیر شمالی کوه دماوند هم ۲ تیم امداد و نجات از هلال احمر برای رسیدن به پناهگاه ارتفاع ۴ هزار متری تلاش کردند، اما به دلیل بارش شدید برف، از میانه مسیر بازگشتند.

رئیس کمیته امداد و نجات فدراسیون کوهنوردی و صعود‌های ورزشی در پایان گفت: جست و جو‌ها برای یافتن کوهنورد اصفهانی از چند مسیر آغاز شده است، اما به دلیل وضعیت آب و هوای منطقه مشخص نیست عملیات نجات تا چه زمانی ادامه پیدا کند.

بیشتر بخوانید

انتهای پیام/

نظر شما