شناسهٔ خبر: 44251713 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

بودجه استان یزد برای سال آینده ۴۹۱ میلیارد تومان پیش‌بینی شد

یزد - ایرنا - معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد گفت: در بودجه سال آینده اعتبارات هزینه‌ای استان ۴۹۱ میلیارد تومان پیش‌بینی شده که نسبت به سالجاری حدود ۶۵ درصد افزایش خواهد داشت.

صاحب‌خبر -

به گزارش روز دوشنبه روابط عموی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد، محمدرضا نبی با تشریح لایحه بودجه ۱۴۰۰ افزود: ارقام بودجه‌ای استان در سال آتی نسبت به امسال، رشد قابل توجهی دارد  که با توجه به تصویب آن در هشتمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه بعنوان پیوست استانی در لایجه بودجه ۱۴۰۰ کشور لحاظ می شود.

وی ادامه داد: اعتبارات تملک دارایی های سرمایه‌ای استانی(عمرانی) برای سال آتی ۱۵۰ میلیارد تومان است و در سایر بخش ها نیز نسبت به سال های اخیر میزان افزایش بودجه عدد نسبتاً مناسبی پیش بینی شده که در اعتبارات پروژه‌های ورزش دانش آموزی و همگانی نیز حدود ۴۰ درصد رشد را نسبت به سالجاری شاهد هستیم.

معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی ادامه داد: اعتبارات سه درصد حاصله از فروش نفت و گاز در بودجه ۱۴۰۰ به میزان ۱۱۶ میلیارد تومان پیش بینی شده که نسبت به سالجاری افزایش ۴ برابری را نشان می‌دهد.

نبی همچنین اظهار داشت: در بودجه هزینه‌ای استان در سال ۱۴۰۰ پیش بینی تأمین کسری ناشی از رشد ۵۰ درصد افزایش فوق العاده بند ۱۰ ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری دیده شده و مشکلی برای دستگاه‌ها از این بابت وجود نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه در لایحه بودجه سال آتی افزایش ضریب حقوق کارکنان دولت به میزان ۲۵ درصد پیش بینی شده، ادامه داد: در سال ۱۴۰۰ تعداد ۱۴۸ نفر در دستگاه‌های اجرایی استان جذب خواهند شد که در همین رابطه تأمین مالی لازم صورت گرفته است

نبی رویکردهای کلان بودجه سال ۱۴۰۰ را حمایت و تقویت از محصولات ساخت داخل به منظور گسترش صادرات غیرنفتی، مقابله با شیوع ویروس کرونا و کاهش آثارمنفی اقتصادی آن، تسریع در تکمیل طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای با رویکرد پیشرفت متوازن و فراگیر بیان کرد.

وی تصریح کرد: اصلاح ساختار بودجه دولت با رویکرد رفع موانع تولید و تسهیل فضای کسب و کار، توجه به معیشت مردم با اولویت تأمین کالاهای اساسی و توسعه الگوی مشارکت عمومی – خصوصی از دیگر رویکردهای بودجه سال آینده است.

استان یزد با ۱۰ شهرستان حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و از قطب های مهم اقتصادی کشور به خصوص در حوزه صنعت است.

نظر شما