شناسهٔ خبر: 44251634 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: ایکنا | لینک خبر

سازمان حج و زیارت درباره واریز وجوه مازاد هزینه‌ حج تمتع اطلاعیه داد

سازمان حج و زیارت با صدور اطلاعیه‌ای، در خصوص واریز وجوه مازاد هزینه‌های حج تمتع ۱۳۹۸ توضیحاتی ارائه داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایکنا، سازمان حج و زیارت با صدور اطلاعیه‌ای، در خصوص واریز وجوه مازاد هزینه‌های حج تمتع ۱۳۹۸ توضیحاتی ارائه داد. متن کامل این اطلاعیه به شرح ذیل است:

پیرو اعلام قبلی سازمان حج و زیارت مبنی بر استرداد وجوه مازاد هزینه‌های حج، به اطلاع مشرف شدگان به سرزمین وحی در حج ۱۳۹۸ می‌رساند با هماهنگی قبلی، اداره کل سازمان و روش‌های بانک ملی طی دستور العملی به شعب بانک ملی سراسر کشور اعلام کرده است که وجوه مذکور به حساب‌های فعال به نام حجاج گرامی در بانک ملی منتقل شده و امکان برداشت به روش‌های معمول و به صورت غیر حضوری وجود دارد و به هیچ عنوان نیاز به مراجعه حضوری به بانک نیست، اما آن دسته از افرادی که دارای حساب فعال در بانک ملی نیستند، وجه مربوطه در حساب افتتاح شده به نام آنان نگهداری می‌شود و زمان و مهلت خاصی برای برداشت آن تعیین نشده است و با توجه به شرایط جاری این دسته از افراد که تعداد آنان قابل توجه نیست می‌توانند به صورت تدریجی با ارائه کارت ملی نسبت به برداشت وجه اقدام کنند.

یادآوری می‌شود، روز سه‌شنبه چهارم آذرماه سازمان حج و زیارت با ارسال پیامکی به حجاج سال 98 اعلام کرد مازاد هزینه حج ۹۸ که مبلغی در حدود ۱۲۰ تا ۱۶۰ هزار تومان است به حساب زائران واریز شده و قابل برداشت است. همین مسئله موجب مراجعه تعدادی از زائران که اغلب مسن بودند به بانک‌ها شد. مراجعه زائران سالخورده در شرایط کرونایی به بانک‌ها مسئله‌ای بود که موجب اعتراض شد، بر همین اساس سازمان حج و زیارت با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد فقط ان دسته از افرادی که حساب بانکی فعال ندارند لازم است به بانک‌ها مراجعه کنند.

انتهای پیام

نظر شما