شناسهٔ خبر: 44251586 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: تحلیل بازار | لینک خبر

رئیس کمیسیون عمران مجلس عنوان کرد

تعیین اولویت‌های ۱۲‌ گانه کمیسیون عمران تا سال ۱۴۰۲

رضایی کوچی، رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: این کمیسیون اولویت های کاری خود را به صورت مجزا در چهار اجلاسیه مجلس یازدهم و بر اساس اولویت‌های کشور در حوزه عمران تعیین کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش بازار به نقل از خانه ملت، محمدرضا رضایی کوچی، از تعیین اولویت های اصلی کمیسیون عمران مجلس در مجلس یازدهم خبر داد و گفت: پیرو برنامه ریزی مجلس شورای اسلامی برای تعیین اولویت های کاری کمیسیون های تخصصی، کمیسیون عمران مجلس نیز اولویت های ۱۲ گانه خود را برای چهار اجلاسیه مجلس یازدهم تعیین کرد.

نماینده جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، کمیسیون عمران در سال ۱۳۹۹، سه اولویت تعیین تکلیف طرح جهش تولید و تأمین مسکن، لایحه مشارکت عمومی-خصوصی و طرح اصلاح ماده ۱۰۰ قانون شهرداری ها را در دستور کار دارد.

پایداری آب شرب شهرهای دارای تنش آبی جزء اولویت های کاری کمیسیون عمران مجلس در سال ۱۴۰۰
وی گفت: همچنین احیا، بهسازی و نوسازی بافت فرسوده و ناکارآمد شهری و سکونتگاه های غیررسمی کشور، توسعه حمل و نقل چند وجهی کشور و پایداری و ارتقا کیفی آب شرب شهرهای دارای تنش آبی جزء اولویت های کاری کمیسیون عمران مجلس در سال ۱۴۰۰ محسوب می شود.

طرح اصلاح قانون نظام مهندسی ساختمان در دستور کار کمیسیون عمران مجلس در سال ۱۴۰۱
رضایی کوچی ادامه داد: کمیسیون عمران مجلس در سال ۱۴۰۱ نیز موضوعاتی مانند استقرار نظام اجاره داری حرفه ای، طرح اصلاح قانون نظام مهندسی ساختمان و توسعه زیرساخت ها مبتنی بر کریدورهای ترانزیتی جهت افزایش تجارت بین المللی را به عنوان اولویت های کاری خود برگزیده است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، این کمیسیون در سال ۱۴۰۲ نیز سه اولویت تأمین آب صنعت و شرب مناطق ساحلی و انتقال آن به مناطق مجاور و فراتر با استفاده از ظرفیت شیرین سازی آب دریا، ساماندهی صدور مجوزها و پروانه های ساختمانی و ارائه خدمات الکترونیکی و برخط از پنجره واحد و ایجاد سازوکارهای لازم و استفاده از فناوری های نوین و سیستم های هوشمند جهت افزایش ایمنی و نظارت بر نوسازی ناوگان حمل و نقل را در دستور کار خود دارد.

نظر شما